سرویس ، نگهداری و تعمیر دیزل ژنراتور -سرویس ژنراتور

سرویس ، نگهداری و تعمیر دیزل ژنراتور -سرویس ژنراتور

سرویس وتعمیر دیزل ژنراتور

سرویس و تعمیر دیزل ژنراتور

تعمیر دیزل ژنراتور

سرویس، نگهداری و تعمیر دیزل ژنراتور

گروه سرویس ژنراتور با در اختیار داشتن  تعمیرکاران متخصص و مجرب تعمیرات مکانیکی و برقی انواع دیزل ژنراتورآماده انجام تعمیرات برقی و مکانیکی انواع ژنراتور با کیفیت مناسب  و قیمت مناسب می باشد. گروه سرویس ژنراتور بر تاکنون  صد ها پروژه عیب یابی  و تعمیرات برقی و مکانیکی  و نیز اورهال دیزل ژنراتورهای کامینز یا کمنز ،ولوو، پرکینز، ام تی یو ،کاترپیلار، دویتس،زیمنس،دویتز،،بنز، و ….را  در ظرفیت ها و قدرتهای متفاوت را در شهرهای مختلف مانند درتهران، کرج، عسلویه ، سنندج، کرمانشاه،اهواز، ایلام،، خرم آباد قشم، بندر عباس،مشهد، طبس، یزد زاهدان،کیش، سمنان دامغان، چابهار،بندرعباس و…..به انجام رسانده و تحویل کارفرما نموده است.  برای اطلاع از قیمت تعمیرات تخصصی برقی و مکانیکی دیزل ژنراتور مشخصات دیزل ژنراتور را به همراه بیان مشکل به واتساپ شماره 09332058877 ب بفرستید.

تعمیر دیزل ژنراتور

سرویس و تعمیر دیزل ژنراتور

سرویس ژنراتور قیمت

مجموعه دیزل ژنراتورها – که برای برق اولیه یا پشتیبان (اضطراری) استفاده می شوند – باید به طور منظم بازرسی شوند تا اطمینان حاصل شود که برق با کیفیت مورد نظر را در زمان فعالیت خود ارائه کنند. شرکت‌های بزرگ‌ که صاحب ژنراتورهای دائم کار، بزرگ و یا تعداد  زیادی ژنراتور هستند، یا آن‌هایی که به‌شدت به ژنراتورها برای تولید برق اولیه متکی هستند، ممکن است به یک تکنسین داخلی برای نگهداری ژنراتورهای خود نیاز داشته باشند. شرکت‌های کوچک‌تر یا کاربرانی که صاحب یک ژنراتور برای تامین برق پشتیبان در صورت قطعی برق هستند، ممکن است قراردادهای تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور با فروشندگان ژنراتور و/یا پیمانکاران برق برای حفظ ژنراتور خود منعقد کنند. در هر دو مورد، چرخه عمر ژنراتورهای برق به خوبی تثبیت و مستند شده است که تعمیر و نگهداری معمول را نسبتاً ساده می کند. بهترین روش تعمیر و نگهداری ژنراتور پیروی از برنامه تعمیر و نگهداری ارائه شده توسط کارخانه سازنده ژنراتور است.

سرویس و تعمیر دیزل ژنراتور

سرویس و تعمیر دیزل ژنراتور

سرویس و تعمیر دیزل ژنراتور

سرویس دوره ای دیزل ژنراتور

استفاده طولانی مدت از ژنراتورها در طول زمان دانش لازم را برای پیش‌بینی زمان خرابی یا نیاز به خدمات برخی از اجزای خاص فراهم کرده است. معمولاً می توان یک برنامه تعمیر و نگهداری نسبتاً قابل اعتماد را از سازنده تهیه کرد و می تواند توسط یک فروشنده ژنراتور محلی یا سایر پیمانکاران/مهندسان برق با تجربه در تولید برق استفاده شود. پایبندی به این برنامه زمانبندی حداکثر زمان سرویس برای ژنراتور و عملکرد مناسب در زمانی که از آن برای تامین برق فراخوانی می شود، تضمین می کند. تولیدکنندگان بزرگ ژنراتورها برنامه‌های تعمیر و نگهداری را ایجاد کرده‌اند و نه تنها به ژنراتورهای خود خدمات می‌دهند، بلکه بسیاری از صنایع دیگر نیز به نام‌های تجاری اصلی خدمات ارائه می‌کنند.

تعمیر دیزل ژنراتور

سرویس،عیب یابی و تعمیر دیزل ژنراتور

سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور

متخصصان و کارشناسان ژنراتور توصیه می کنند که سرویس و نگهداری  دیزل ژنراتور بایستی طبق برنامه پیشنهادی شرکت سازنده دیزل ژنراتور انجام گیرد.  مسئولیت اصلی پیمانکاران تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتو، بازرسی سیستم ها، مطالعه داده های فنی ارائه شده توسط سازنده دیزل ژنراتو، نگهداری سوابق و انجام اقدامات و پیشگیرانه  احتیاطی برای ایمنی طبق پیشنهاد کارخانه سازنده خواهد بود.

تعدادی از اقدامات انجام شده برای اطمینان از عملکرد بدون وقفه و روان ژنراتور در حین انجام تعمیرات برنامه ریزی شده عبارتند از:

• تعویض به موقع قطعات فرسوده یا تعمیر قطعات در صورت امکان
• بررسی سطح مایعات خنک کننده

• بازرسی باتری و تمیز کردن اتصالات

• تست بار

• بررسی خوانش ها و نشانگرهای پانل کنترل

• تعویض فیلترهای سوخت و هوا

  • بررسی سطح سوخت

سرمایه گذاری های اندکی که در تعویض قطعات و نگهداری ژنراتورها به طور منظم انجام می شود، می تواند باعث صرفه جویی در هزینه های تعمیرات اساسی گران قیمت و غیر ضروری یا حتی جایگزینی کل ژنراتور در آینده شود.

هنگام انجام تعمیر و نگهداری معمول، هر اقدام انجام شده باید ثبت شود و قرائت ها و پارامترهای مختلف به همراه تاریخ بازرسی و ساعت خوانی ژنراتور ثبت شود. این مجموعه خوانش ها با مجموعه بعدی داده های جمع آوری شده مقایسه می شوند. هر گونه تغییر نامعقول در ارقام ثبت شده نشان دهنده عملکرد معیوبدیزل ژنراتو  است.

سرویس و تعمیر دیزل ژنراتور

سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور

تعمیر دیزل ژنراتور

سرویس و نگهداری و تعمیرات ژنرانور

آموزش،جدول و برنامه سرویس های دوره ای کار موتور دیزل ژنراتور

سرویس و نگهداری روغن موتور:

بمنظور سهولت در امر سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور ، وقتی موتور گرم است اقدام به تعویض روغن آن کنید.کارکرد روغن بسته به نوع روغن (میزان سولفور و روانی روغن) بین 50 تا 600 ساعت میتواند کارایی داشته باشد(در ایران 200 ساعت).

نکته: روغن موتور نو را پس از 8 ماه تعویض کنید.

1)اگر میزان سولفور نسبت به وزن سوخت بیشتر از یک درصد بود از روغن با مشخصه TBN > 15 استفاده کنید.

2)روغن باید هر دوشرط را داشته باشد در غیر اینصورت میتوانید از ACEA: E3 استفاده کنید.

VDS = Diesel Drain Specification

ACEA = Association des Constructeurs Européenne d’Automobiles

API = American Petroleum Institute

Global DHD = Global Diesel Heavy Duty

TBN = Total Base Number

نگهداری و تعمیرات انواع دیزل ژنراتور pdf

بازرسی آب رادیاتور دیزل ژنراتور

آب رادیاتور باید همیشه حاوی 40 درصد سوپر ضد یخ غلیظ و 60 درصد آب مقطر باشد. تا از زنگ زدن و جلبک گرفتن ، سوراخ شدن و یخ زدن آب تا دمای28- درجه سانتی گراد جلوگیری شود. به هیچ وجه از الکل و اتیلن در آب رادیات استفاده نشود. زیرا مضر و قابل اشتعال است. در صورت استفاده موتور در دمای تا 54- درجه سلسیوس از محلول 60 درصد الکل استفاده کنید.

وقتی موتور داغ است اقدام به تعویض آب رادیاتور نکنید.میزان آب رادیاتور باید بالاتر از حد min منبع انبساط رادیاتور دیزل ژنراتور باشد. پس از تعویض آن و چکاپ نشتی آب دیزل ژنراتور ، موتور را روشن کنید. و بگذارید تا ترموستات موتور باز شود و آب بیشتری وارد موتور شود ، سپس مجددا آن را پر کنید.

فرم چک لیست کیفیت آب رادیاتور دیزل ژنراتور:

ASTM D4985:

Total solid particles ……………….. < 340 ppm

Total hardness …………………. < 9.5° dH

Chloride ………………….. < 40 ppm

Sulfate ………………… < 100 ppm

pH value………………………. 5,5–9

Silica (acc. ASTM D859) ………… < 20 mg SiO2/l

Iron (acc. ASTM D1068) ………………. < 0.10 ppm

Manganese (acc. ASTM D858) ………………. < 0.05 ppm

Conductivity (acc. ASTM D1125) ……………. < 500 μS/cm

Organic content, CODMn (acc. ISO8467) ……. < 15 mg KMnO4/l

کتاب آموزش تعمیرات دوره تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور pdf

قبل از بستن هریک از فیلترها آنها را با ماده مورد نظر پر کنید. مثلا فیلتر روغن جدید را پر از روغن کنید سپس ببندید. در سرویس باطری دیزل ژنراتور هر هشت ماه یک بار کابل های باتری را باز نموده و از اکسید و آلودگی ها پاک کنید. و اتاق دیزل ژنراتور و داخل کانوپی آنرا تمیز نمایید. می توانید دیزل ژنراتور را از مدار خارج نموده و بشویید. سپس با اسپری هوا اتصالات برقی موتور را از آب خالی کنید. خروجی اگزوز را از دود خالی کنید و فیلتر هوای دیزل ژنراتور را تمیز و بازدید کنید.

جهت رفع اکسید و شوره از سر باطری ، آن را با آب جوش بشویید. کپی برداری از مطالب بلا مانع است. مطلب فوق را به خاطر جامع و کامل بودن میتوانید بصورت pdf جهت دانلود در اختیار عموم قرار دهید. ولی فایل pdf قابل به روز رسانی نیست چرا که مطالب ما هر روز آپدیت میشوند. اگر نیاز به سرویس کار دیزل ژنراتور دارید با ما تماس بگیرید.

هزینه،نمونه قرارداد و دستورالعمل شرکت تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور

هزینه نگهداری دیزل ژنراتور: هزینه نگهداری به محل ، شرایط محیط ، نوع دیزل ژنراتور ، توان ژنراتور ، تابلو برق آن ، شرایط کارفرما و به میزان سختی کار بستگی دارد. لذا میتوان جهت انجام سرویس و نگهداری از 200 هزار تومان برای یک مرکز خصوصی نزدیک با ژنراتوری کوچک و بی دردسر تا 10-20 میلیون تومان یا حتی بیشتر برای یک مرکز دولتی با یک نیروگاه دیزلی قیمت داد.

کلاس آموزش سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور:

میتوانید جهت صرفه جویی در هزینه ها از ما جهت آموزش به پرسنل خود کمک بگیرید. با ما تماس بگیرید.

دوره آموزش تعمیرات برقی و مکانیکی دیزل ژنراتور

آموزش تئوری و عملی سرویس و نگهداری و تعمیر دیزل ژنراتور

دوره آموزش تعمیرات برقی و مکانیکی دیزل ژنراتور

آموزش عملی سرویس و نگهداری و تعمیر دیزل ژنراتور

آموزش سرویس و نگهداری و تعمیر دیزل ژنراتور

آموزش سرویس و نگهداری و تعمیر دیزل ژنراتور

دوره آموزش تعمیرات برقی و مکانیکی دیزل ژنراتور

آموزش سرویس و نگهداری و تعمیر دیزل ژنراتور

 

نمونه قرارداد تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور:

این قرارداد بصورت توافقی بصورت یک صورتجلسه بین کارفرما و سرویس کار دیزل ژنراتور نوشته میشود و در آن مسئولیت طرفین درج خواهد شد. معمولا در مبحث تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور ، عیب یابی ، رفع عیب و انجام کلیه تعمیرات (به غیر از تعمیرات اساسی) ، تعویض آب ، روغن و فیلترها ، تست بار و تست ژنراتور با آب نمک ، انجام دستوالعمل ایمنی دیزل ژنراتور ، چکاپ ماهانه یا بیشتر و تنظیم چک لیست نگهداری ژنراتور عنوان میگردد.

بازدید و سرویس تابلو برق های دیزل ژنراتور و گزارش آنها به کارفرما انجام میگردد. ایاب ذهاب ،  خوراک و مسئولیت کار به عهده پیمانکار خواهد بود. شرکت سرویس کار تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور موظف است همه پارامترهای دیزل ژنراتور را نسبت به استاندارد های روز تست کند. هزینه خرید قطعات و لوازم مصرفی و یا تعمیری به عهده کارفرما خواهد بود. و در شرایط خاص ، شرایط نگهداری دیزل ژنراتور که کارفرما انتظار دارد نیز در آن ذکر میگردد و پایین برگه را مهر و امضا مینمایند.

همچنین شرکت سرویس کار دیزل ژنراتور موظف است در صورت خرابی دیزل ژنراتور (به غیر از تعمیرات اساسی) آن را ظرف حداکثر 24 ساعت رفع عیب نماید. لازم به ذکر است که هرچه کارفرما قوانین را سخت تر کند هزینه سرویس ژنراتور نیز افزایش می یابد.

چک لیست بازرسی،فرم بازدید،ایمنی و تحویل روزانه دیزل ژنراتور

چک لیست ایمنی دیزل ژنراتور جهت ایمنی کردن محیط و وسایل پیشگیری در برابر حوادث غیر مترقبه تهیه میشود. در چک لیست ایمنی دیزل ژنراتور ، بازرسی وضعیت دیزل ژنراتور از نظر وجود نشتی و بازدید اتصالات مکانیکی و برقی مشکوک و وضعیت کپسول های آتش نشانی ، سیستم اتفاء حریق و جعبه کمک های اولیه طبق فرم بازدید دیزل ژنراتور بررسی میگردد.

سرویس تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور در تهران اصفهان مشهد تبریز ایلام اراک زنجان یزد چهارمحال و بختیاری قشم کیش زاهدان زابل خاش ملایر آبادان اهواز رشت ساری شهرکرد عسلویه بندر عباس هرمزگان ارومیه تکاب تنکابن ایرانشهر چابهار هرمزگان شیراز ­خوزستان سیستان و بلوچستان البرز کرج گنبد کاووس دوگنبدان قم شهر ماهشهر اروندکنار.

جدول چک لیست سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور

ردیف

موضوع

ظرفیت/کارکرد

تاریخ تعویض و ساعت کارکرد

تاریخ و ساعت کارکرد تعویض بعدی

توضیحات و مارک

1

روغن

لیتر/ یک سال

2

آب رادیات

3

گازوئیل

4

باتری

5

فیلتر آب

6

فیلتر گازوئیل و آبگیر

فیلتر روغن و بای پس

6

تمیز کردن باک

7

آچارکشی پیچ های دستگاه

8

چکاپ فیلتر هوا

8 ساعت کارکرد

9

اورهال

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول چک لیست سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور

ردیف

موضوع

وضعیت

ردیف

موضوع

وضعیت

توضیحات

1

روغن

2

آب رادیات

3

تسمه ها

4

شلنگ گازوئیل و اتصالات مربوطه

5

سطح سوخت باک

6

کوپلینگ ژنراتور

7

سربندی ژنراتور و کابل کشی قدرت

8

باتری و اتصالات

9

گرمکن و اتصالات مربوطه

10

سیم کشی فرمان و تابلو برق

11

میزان فشار روغن

12

میزان مصرف سوخت

13

ولتاژ باتری

14

ولتاژ شارژ دینام

15

دمای آب بعد از چند دقیقه

16

دور موتور

17

ولتاژ فاز به فاز

18

فرکانس

19

تست بار

20

اخطارهای ecu

21

اگزوز

22

دود اگزوز

23

دمپر

24

رادیات

25

تمیزی دستگاه

26

کانوپی

27

رله ها

28

کنتاکتورها و کلیدها

29

شمش کشی ها

30

تابلو برق

31

استارتر موتور

32

وضعیت و صدای موتور

33

فشار هوای توربوشارژ

34

دمای هوای ورودی منیفولد

35

دمای روغن

36

شاسی موتور و ضربه گیر ها

37

زمان کارکرد موتور

38

Pf ژنراتور

39

بانک خازنی

40

میزان و نحوه جریان کشی مصرف کننده

41

شارژر باتری

42

کنترل باز بودن دریچه های گاز روی باتری

43

فیلتر هوا و گیج آن

44

کنترل نشت روغن

45

کنترل نشت هوا

46

کنترل نشت دود

47

کنترل نشت گازوئیل

48

سیستم خنک کننده

49

تخلیه آب فیلتر آبگیر گازوئیل

50

گردش آب رادیاتور

51

چکاپ اتصالات برقی

52

توربو شارژ

53

مسیر های رانش و مکش هوا

54

بررسی اطراف و محیط دیزل ژنراتور

55

بررسی بست های لوله های آب ، روغن و گازوئیل

56

تمیزی داخل توری رادیاتور و اطمینان از خالی بودن از سنگ و آشغال

57

اتصالات باتری و اطمینان از اکسید نبودن

 

مشروح اقدامات صورت گرفته و پیشنهادات: ….

جدول کلاس کیفیتی یا نوع روغن میزان سولفور سوخت نسبت به وزن

میزان سولفور سوخت نسبت به وزن

کلاس کیفیتی یا نوع روغن

> 1,0 %1)

0,5 – 1,0 %

< 0,5 %

زمان تعویض روغن

150 h / 12 months

300 h / 12 months

600 h / 12 months

VDS-3

VDS-2 and ACEA: E7 2)

VDS-2 and ACEA: E5 2)

VDS-2 and Global DHD-1 2)

VDS-2 and API: CI-4 2)

VDS-2 and API: CH-4 2

100 h / 12 months

200 h / 12 months

400 h / 12 months

VDS and ACEA: E3 2)

50 h / 12 months

100 h / 12 months

200 h / 12 months

ACEA: E7, E5,

API: CI-4, CH-4, CG-4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سازمان‌هایی که روی یک ژنراتور یا راه‌حل تداوم جریان برق سرمایه‌گذاری کرده‌اند،  زیرا یک دلیل اقتصادی برای انجام این کار  دارند. نگهداری پیشگیرانه   کسری از هزینه سرمایه اجرای چنین راه حلی است و منجر به در دسترس بودن دیزل ژنراتور در موقع نیاز می شود.  همیشه، هزینه یک سرویس فعال به طور قابل توجهی کمتر از هزینه تعمیردیزل ژنراتور ذائم کار یا دیزل ژنراتور اضطراری است.
سرویس ژنراتور سرویس یکباره یا نگهداری پیشگیرانه منظم انواع دیزل ژنراتور را ارائه می دهد. قراردادهای خدمات دیزل ژنراتور را می توان متناسب با سازمان شما تنظیم کرد. روشهای نگهداری پیشگیرانه ژنراتور در زیر آمده است.

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه ژنراتورهای موتور دیزل نقش مهمی در به حداکثر رساندن قابلیت اطمینان، به حداقل رساندن تعمیرات و کاهش هزینه های طولانی مدت دارد. با پیروی از رویه‌های تعمیر و نگهداری دیزل به طور کلی و توصیه‌های سازنده خاص برای راه‌حل ژنراتور آماده به کار، مطمئن خواهید بود که راه‌حل ژنراتور آماده به کار شما در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارید شروع به کار و اجرا می‌کند.

مانند هر دستگاه مکانیکی، تعمیر و نگهداری برای اطمینان از اینکه یک ژنراتور آماده به کار دیزلی شروع به کار می کند و در صورت نیاز کار می کند بسیار مهم است. یک برنامه تعمیر و نگهداری به خوبی برنامه ریزی شده برای عملکرد هر سیستم تولید برق ضروری است.

به دلیل دوام موتورهای دیزلی، بیشتر تعمیر و نگهداری ماهیتی پیشگیرانه دارد. تعمیر و نگهداری پیشگیرانه موتور دیزل معمولاً شامل عملیات زیر است:

بازرسی عمومی
خدمات روانکاری
خدمات سیستم خنک کننده
خدمات سیستم سوخت رسانی
سرویس ورودی هوا
سرویس و تست راه اندازی باتری ها
روشن کردن وتمرین  منظم موتور ژنراتور

 

بازرسی عمومی

هنگامی که مجموعه ژنراتور برای اهداف تعمیر و نگهداری پیشگیرانه اجرا می شود، مهندس سرویس حاضر باید نسبت به مشکلات مکانیکی که می تواند شرایط ناایمن یا خطرناک ایجاد کند، هوشیار باشد. در زیر چندین منطقه وجود دارد که باید به طور مکرر مورد بازرسی قرار گیرند تا عملکرد ایمن و قابل اطمینان حفظ شود.

سیستم اگزوز: با عملکرد مجموعه ژنراتور، کل سیستم اگزوز از جمله منیفولد اگزوز، صدا خفه کن و لوله اگزوز را بررسی کنید. نشتی در تمام اتصالات، جوش ها، واشرها و اتصالات را بررسی کنید و مطمئن شوید که لوله های اگزوز مناطق اطراف را بیش از حد گرم نمی کنند. هر گونه نشتی را فوراً تعمیر کنید.
سیستم سوخت: هنگامی که مجموعه ژنراتور در حال کار است، خطوط تامین سوخت، خطوط برگشت، فیلترها و اتصالات را از نظر ترک یا ساییدگی بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که خطوط به چیزی که ممکن است باعث شکستگی نهایی شود ساییده نشود. هرگونه نشتی را تعمیر کنید یا مسیریابی خط را تغییر دهید تا فوراً سایش را از بین ببرید.
سیستم ورودی هوا: توربوشارژر (در صورت وجود) و اجزای مربوطه را بررسی کنید. بر اساس شرایطی که مجموعه ژنراتور در آن کار می کند، عناصر فیلتر پاک کننده هوا را تمیز یا تعویض کنید.
سیستم الکتریکی DC: پایانه های باتری های راه اندازی را از نظر اتصالات تمیز و محکم بررسی کنید. اتصالات سست یا خورده مقاومتی ایجاد می کند که می تواند مانع استارت خوردن دیزل ژنراتور و راه اندازی آن شود.
موتور: سطح مایع، فشار روغن و دمای مایع خنک کننده را مرتباً کنترل کنید. اکثر مشکلات موتور یک هشدار اولیه می دهد. به تغییراتی در عملکرد، صدا یا ظاهر موتور که نشان دهنده نیاز به سرویس یا تعمیر است توجه کنید. نسبت به آتش سوزی ناقص، لرزش، دود زیاد اگزوز، از دست دادن قدرت یا افزایش مصرف روغن یا سوخت هوشیار باشید.

خدمات روانکاری

هنگام خاموش شدن موتور باید سطح روغن موتور بررسی شود. برای خوانش دقیق روی میله موتور، موتور را خاموش کنید و تقریباً 10 دقیقه صبر کنید تا روغن قسمت های بالایی موتور دوباره به داخل میل لنگ تخلیه شود. توصیه های سازنده موتور را برای طبقه بندی روغن API و ویسکوزیته روغن دنبال کنید. با افزودن روغن با همان کیفیت و مارک، سطح روغن را تا حد امکان نزدیک به علامت “پر” روی میله اندازه گیری کنید. روغن و فیلتر را در فواصل زمانی توصیه شده تعویض کنید. روغن و فیلترهای استفاده شده باید به درستی دور ریخته شوند تا از آسیب یا مسئولیت محیطی جلوگیری شود.

خدمات سیستم خنک کننده

هنگام خاموش شدن موتور باید سطح مایع خنک کننده بررسی شود. پس از خنک شدن موتور، درپوش رادیاتور را بردارید و در صورت لزوم، مایع خنک کننده را تا زمانی که سطح آن حدود 2 سانتی متر زیر سطح آب بندی پایینی درپوش رادیاتور قرار گیرد، اضافه کنید. موتورهای دیزلی سنگین به مخلوط خنک کننده متعادلی از آب، ضد یخ و مواد افزودنی خنک کننده نیاز دارند. همانطور که سازنده موتور توصیه می کند از محلول خنک کننده استفاده کنید.

نمای بیرونی رادیاتور را از نظر انسداد بررسی کنید و با یک برس یا پارچه نرم همه کثیفی ها یا مواد خارجی را پاک کنید. مراقب باشید تا به باله ها آسیب نرسانید. در صورت وجود، از هوای فشرده کم فشار یا جریان آب در جهت مخالف جریان هوای معمولی برای تمیز کردن رادیاتور استفاده کنید. با بررسی اینکه مایع خنک کننده داغ از شیلنگ خروجی تخلیه می شود، عملکرد بخاری خنک کننده را بررسی کنید.

خدمات سیستم سوخت

فیلترهای سوخت دیزل باید در فاصله زمانی مشخص شده توسط سازنده تخلیه شوند. بخار آب در مخزن سوخت انباشته و متراکم می شود و همچنین باید به صورت دوره ای همراه با هرگونه رسوب موجود از مخزن تخلیه شود.

سرویس ورودی هوا

لوله‌کشی هوای شارژ و شیلنگ‌ها باید هر روز از نظر نشتی، سوراخ، ترک یا اتصالات بازرسی شوند. در صورت لزوم گیره های شلنگ را سفت کنید. همچنین، کولر هوای شارژ را از نظر کثیفی و زباله‌هایی که ممکن است باله‌ها را مسدود کرده باشند، بررسی کنید. ترک ها، سوراخ ها یا آسیب های دیگر را بررسی کنید.

اجزای ورودی هوای موتور باید در بازه زمانی لازم بررسی شوند. فرکانس تمیز کردن یا تعویض عناصر فیلتر پاک کننده هوا در درجه اول با شرایطی که مجموعه ژنراتور در آن کار می کند تعیین می شود. پاک کننده های هوا معمولا حاوی یک عنصر فیلتر کارتریج کاغذی هستند که در صورت آسیب نرسیدن می توان آن را تمیز کرد و مجددا استفاده کرد.

سرویس و تست راه اندازی باتری ها

باتری های راه اندازی ضعیف یا کم شارژ، شایع ترین علت خرابی سیستم برق آماده به کار هستند. باتری‌های راه‌اندازی سرب اسیدی حتی زمانی که کاملاً شارژ و نگهداری می‌شوند در معرض خرابی قرار می‌گیرند و زمانی که دیگر شارژ مناسبی ندارند باید به‌طور دوره‌ای تعویض شوند. فقط یک برنامه منظم بازرسی و آزمایش تحت بار می تواند از مشکلات راه اندازی ژنراتور جلوگیری کند.

آزمایش باتری ها: صرفاً بررسی ولتاژ خروجی باتری ها نشان دهنده توانایی آنها در ارائه توان راه اندازی کافی نیست. با افزایش سن باتری ها، مقاومت داخلی آنها در برابر جریان جریان افزایش می یابد و تنها اندازه گیری دقیق ولتاژ ترمینال باید تحت بار انجام شود. برای بررسی وضعیت هر باتری شروع به کار از یک تستر بار باتری دستی استفاده کنید.
تمیز کردن باتری ها: هر زمان که کثیفی بیش از حد ظاهر شد، باتری ها را با پاک کردن آنها با یک پارچه مرطوب تمیز نگه دارید. در صورت وجود خوردگی در اطراف پایانه ها، کابل های باتری را بردارید و پایانه ها را تمیز کنید.
بررسی وزن مخصوص: از هیدرومتر باتری برای بررسی وزن مخصوص الکترولیت در هر سلول باتری استفاده کنید. یک باتری کاملاً شارژ شده دارای وزن مخصوص 1.260 خواهد بود. اگر وزن مخصوص زیر 1.215 باشد، باتری را شارژ کنید.
بررسی سطح الکترولیت: به طور مرتب سطح الکترولیت در باتری ها را بررسی کنید. اگر کم بود، سلول های باتری را تا انتهای گردن پرکننده با آب مقطر پر کنید.

روشن کردن و تمرین منظم موتور ژنراتور

مجموعه های ژنراتور در حالت آماده به کار مداوم باید بتوانند در عرض چند ثانیه از یک شروع سرد به عملیاتی شدن کامل برسند. این می تواند بار شدیدی را بر قطعات موتور تحمیل کند. با این حال، ورزش منظم قطعات موتور را روغن کاری نگه می دارد، از اکسید شدن تماس های الکتریکی جلوگیری می کند، سوخت را قبل از خراب شدن مصرف می کند، و به طور کلی به راه اندازی مطمئن موتور کمک می کند. ست ژنراتور را حداقل یک بار در ماه به مدت حداقل 30 دقیقه، در صورت بارگذاری، تمرین دهید. تمام مشاهدات، عملکرد و پارامترهای عملیاتی و اقدامات اصلاحی اتخاذ شده برای مراجعات بعدی را به طور دقیق ثبت کنید.

برای اطلاع از قیمت سرویس و نگهداری و نیز تعمیرات تخصصی برقی و مکانیکی دیزل ژنراتور مشخصات دیزل ژنراتور خود را به همراه بیان مشکل به واتساپ شماره 09332058877 بفرستید.

Write a Message

Your email address will not be published.

Related Posts

Call Now Button
× مشاوره آنلاین

Enter your keyword