گاورنر دیزل ژنراتور-ژنراتور سرویس

گاورنر دیزل ژنراتور-ژنراتور سرویس

گاورنر دیزل ژنراتور

گاورنر دیزل ژنراتور

پخش انواع گاورنر دیزل ژنراتورجهت کنترل دور دیزل ژنراتور برق

-آموزش و طریقه سیم کشی انواع گاورنر مکانیکی و الکترونیکی دیزل ژنراتور

گاورنر به انگلیسی: Generator Governor – generator speed regulator\Controler

عملکرد،تنظیم،طرزکار و ساخت سیستم گاورنر ژنراتور

گاورنر ژنراتور چگونه کار می کند؟

وظیفه گاورنر این است که سوخت سیلندرهای موتور را کنترل کند تا سرعت واحد را کنترل کند و سرعت را برای تمام شرایط بار تحمیل شده بر شرایط بار تحمیل شده به ژنراتور که توسط موتور به حرکت در می‌آید ثابت نگه دارد.

گاورنر کنترل کننده سوخت به سیلندرهای موتور است تا سرعت واحد را کنترل کند و سرعت را برای تمام شرایط بار تحمیل شده بر ژنراتور که توسط موتور به حرکت در می‌آید ثابت نگه دارد.گاورنر یا رگولاتور سرعت (speed regulator) وسیله ای جهت کنترل دور دیزل ژنراتور بوسیله اکچویتور میباشد. گاورنر دیزل ژنراتور در انواع و برندهای مختلف وجود دارد از جمله گاورنر ولوو ، گاورنر کامینز ،  گاورنر gac ، گاورنر وودوارد (woodward) و گاورنرهای چینی با کیفیت متوسط و گاورنرهای ژنراتور ایرانی را می توان نام برد. گاورنر ژنراتور دور موتور را از سنسور پیکاپ ژنراتور میخواند.

بهترین مارک گاورنر را شرکت وودوارد (WOODWARD) تولید میکند که ژنراتور سرویس پخش کننده سراسری آن در ایران است.

گاورنر دیزل ژنراتور چیست ؟

بطور کلی گاورنر در موتورهای دیزلی جهت کنترل دور موتور استفاده میشود. ولی در موتور دیزل هدف استفاده از گاورنر، ثابت نگه داشتن دور موتور تحت بار های مختلف می باشد. چرا که اگر بار ژنراتور کم یا زیاد شود دور آن نیز تحت الشعاع قرار میگیرد. همچنین استفاده از گاورنر ممکن است باعث افزایش 10 درصدی قدرت خروجی ژنراتور شود. که این مربوط میشود به تخصص نصاب گاورنر ژنراتور شما.

گاورنر دیزل ژنراتور

گاورنر دیزل ژنراتور

انواع گاورنردیزل ژنراتور

گاورنر در دیزل ژنراتور ها در انواع مختلفی وجود دارد. دو دسته کلی آنها گاورنر موتورهای دیزلی یا بنزینی و گاورنر ژنراتور گازی می باشد که حتی می توان بعضی از آنها را جایگزین یکدیگر نمود. دسته بندی دیگر، گاورنر مکانیکی یا الکترونیکی می باشد. گاورنر های مکانیکی بر روی ژنراتورهای قدیمی، نصب بود. جدیدا بر روی موتورهای دیزلی چنانچه ایسیو نداشت، گاورنر الکترونیکی نصب می کنند. همچنین هزینه آن نیز کمتر خواهد بود.

در زیر سه نوع مختلف گاورنر مورد استفاده در وسایل نقلیه خودرو آورده شده است:

  1. گاورنر مکانیکی یا گریز از مرکز.
  2. گاورنر پنوماتیک.
  3. گاورنر هیدرولیک.
گاورنردیزل ژنراتور

گاورنردیزل ژنراتور

 

گاورنر مکانیکی یا گریز از مرکز چیست

گاورنرهای مکانیکی بر روی موتورهای بزرگ روی میل بادامک پمپ نصب می شوند. هنگامی که موتور روشن می شود، وزنه ها در موقعیتی قرار می گیرند که سرعت دور آرام را ثابت نگه می دارند. با فشار دادن پدال گاز به فنر، وزن به سمت داخل حرکت می کند و از آنجایی که وزن به میله کنترل متصل می شود، سوخت رسانی افزایش می یابد و در نتیجه سرعت موتور نیز افزایش می یابد. افزایش دور موتور باعث می شود میل بادامک پمپ سریعتر بچرخد، که وزنه ها را در مقابل عمل فنرهای کنترلی به سمت بیرون حرکت می دهد، بنابراین سوخت رسانی را کاهش می دهد تا زمانی که تعادل صحیح برای شرایط کاری موتور خاص به دست آید.

 

گاورنر مکانیکی دیزل ژنراتور

گاورنر مکانیکی دیزل ژنراتور

بنابراین، شتاب دهنده به طور مستقیم تحویل را افزایش نمی دهد، بلکه عمل گاورنر را به تاخیر می اندازد. موقعیت نسبی موقعیت های گاورنر-وزن و میله کنترل زمانی که موتور در موقعیت های دور آرام و پر بار قرار دارد.

گاورنر مکانیکی دیزل ژنراتور

روش کار گاورنر مکانیکی دیزل ژنراتور

روش کار گاورنر مکانیکی دیزل ژنراتور

گاورنر مکانیکی از تعدادی چرخ دنده ، هرزگرد ، وزنه ، تسمه های کوچک و یا زنجیرهای کوچک تشکیل میشود و کاملا مکانیکی است. ممکن است یک نواره ترمو استاتیک نیز به عنوان ورودی در آن به کار رفته باشد تا مثلا دمای یک کوره را کنترل کند. همچنین ورودی جبران کننده دستی نیز دارد و کاربر با چرخاندن یک پیچ ، مقدار خروجی یا بازه خروجی را تعیین میکند. این گاورنرها قدیمی بوده و دقت و سرعت کمی دارند. بعلاوه قابلیت کنترل از راه دور را ندارند.

گاورنرهای پنوماتیک

گاورنرهای پنوماتیک با موفقیت در موتورهای کوچک و متوسط ​​استفاده می شوند. آنها به تغییرات در بارگذاری گشتاور حساس هستند و کنترل پایداری در دور آرام را تضمین می کنند. همانند کنترل لوله های القایی پنوماتیکی، تامین هوا در بارهای سبک توسط یک دریچه پروانه ای که در یک چوک قرار داده شده است، گاز می گیرد.

گاورنر پنوماتیک

روش کار گاورنر پنوماتیک

سوپاپ  مستقیماً توسط پدال گاز کار می کند. واحد دریچه گاز بین پاک کننده هوا و ورودی منیفولد ورودی قرار می گیرد. که منجر به کاهش فشار هوا در پایان القاء می شود.

سپس تزریق در هوای با چگالی کمتر نسبت به القای نامحدود انجام می شود و بنابراین کنترل به جای کنترل کیفیت تبدیل به کمیت می شود. پاشش سوخت توسط فرورفتگی در چوک(ساسات) به محفظه دیافراگمی که در انتهای پمپ تزریق نصب شده کنترل می شود.صفحه دیافراگم در انتهای قفسه کنترل پمپ نصب شده است. توسط فنر کنترل اصلی به موقعیت بار کامل (به سمت راست) هل داده می شود. باز هم، افزایش فشار در دریچه گاز با رها شدن پدال گاز ایجاد می شود. دیافراگم و میله کنترل را به سمت چپ می کشد و در نتیجه سوخت را کاهش می دهد.

گاورنر پنوماتیک

روش کار گاورنر پنوماتیک

فنر کمکی نیز برای متعادل کردن فرورفتگی ارتفاع در سرعت دور آرام استفاده می شود. این به تدریج با عمل یک بادامک وارد عمل می شود.

گاورنرهای هیدرولیک، نیروهای مکانیکی بالا که بارها را تحمل می کنند و ارتعاشات پیچشی احتمالی در درایو را حذف می کنند. و از این رو آنها بر فرماندارهای مکانیکی ترجیح داده می شوند.

گاورنر هیدرولیک

در گاورنر مکانیکی، عامل عامل نیروی گریز از مرکز است که بر سرعت حاکم است. در گاورنر هیدرولیک، این اختلاف فشار در یک روزنه است که برای عبور جریان روغن از یک پمپ روغن مثبت که توسط یک موتور هدایت می شود، لازم است.

اختلاف فشار با مجذور دور موتور متفاوت است. و در حالت تعادل با فشار پای راننده بر روی پدال گاز تعیین می شود.

گاورنر هیدرولیک، مانند یک گاورنر مکانیکی، یک گاورنر تمام سرعت است، یعنی گاورنر در کل رک کنترل را در دست دارد و توسط گاورنر و نه مستقیماً توسط شتاب دهنده به منبع تغذیه برای حفظ سرعت، صرف نظر از قدرت، کنترل می شود. الزامات ممکن است لحظه به لحظه باشد.

گاورنر هیدرولیکی

روش کار گاورنر هیدرولیکی

گاورنر هیدرومکانیکی چیست

گاورنر هیدرو مکانیکی علاوه بر چرخ دنده ، هرزگرد و وزنه دارای سیلندر و پیستون ، لوله و مسیرهای هیدرولیک نیز هست. در نهایت پردازش انجام شده با چرخ دنده ها ، وزنه ، زنجیر و تسمه که معمولا داخل یک جعبه ریخته گری شده هستند ، به یک پیستون که داخل سیلندر است منتقل می شود. و پیستون نیرو را به نیروی هیدرولیک تبدیل کرده و به محلی دورتر ، که ممکن است انژکتور یا عملگر دیگری باشد ، منتقل شده و تولید توان یا میزان تبدیل انرژی از صورتی به صورت دیگر را تغییر میدهد.

کاربرد گاورنر در ژنراتور و موتورهای دیزل

گاورنر محرکی است که میزان اتقال ماده یا شاره مولد یا ذخیره کننده انرژی ، به درون محفظه احتراق یا محفظه توربین یا محفظه رکتور هسته ای را کنترل میکند و در نتیجه ، تولید توان یا میزان تبدیل توان ، تغییر کرده ، به کنترل ما در می آید. گاورنر ممکن است برای کنترل سرعت موتورهای دیزلی دور ثابت و متغیر یا سرعت گردش توربین نیروگاه برقی آبی یا در آسانسور استفاده شود.

گاورنردیزل ژنراتور

انواع گاورنردیزل ژنراتور

سرویس  ژنراتور فعال در زمینه :

  • تامین قطعات دیزل ژنراتور از قبیل گاورنر اکچوئیتور و رگولاتور دیزل ژنراتور- برد کنترلی دیپسی دیتاکام و دیاکو و شارژر باتری انکو و دیپسی و.. دیزل ژنراتور- سلونوئید یا قطع کن دیزل ژنراتور-سنسورهای آب و روغن و سنسور پیکاپ- گرمکن وهیتر دیزل ژنراتور
  • تعمیرات تخصصی برقی و مکانیکی انواع مدلهای دیزل ژنراتور کاترپیلار، ولوو،  کمنز،لوول، میتسوبیشی، ام تی یو، زیمنس mwm ولوو پرکینز  و…
  • برق صنعتی-اتوماسیون برق-تابلو برق چنج آور وسنکرون
  • برگزاری کلاسهای  آموزش های تخصصی دیزل ژنراتور

Write a Message

Your email address will not be published.

Related Posts

Call Now Button
× مشاوره آنلاین

Enter your keyword