اکچویتور چیست؟

اکچویتور چیست؟

اکچویتور چیست؟

اکچویتور الکترونیکی  GAC

اکچویتور الکترونیکی GAC ژنراتورها، برای کنترل سریع و دقیق دریچه گاز طراحی شده‌اند و جایگزین دریچه گاز مکانیکی موتور می‌شوند.

اکچویتور در کنار گاورنر موتور الکترونیکی و سنسور مغناطیسی، بخش جدایی ناپذیر از یک سیستم فرمان الکترونیکی هستند.

دلیل بهبود پاسخ بار در موتورها و دیزل‌ژنراتورها این است که اکچویتور ها 200 برابر سریع‌تر از دریچه‌های گاز مکانیکی واکنش نشان می‌دهند. به همین جهت سبب بهبود مصرف سوخت می‌شود. اکچویتورهای الکتریکی GAC، خطی هستند و می‌توانند به هر موقعیتی در بین کاملاً باز و بسته حرکت کنند.

اگر به 50 درصد برق نیاز است، 50 درصد دریچه گاز را باید باز کرد. دریچه گازهای مکانیکی فقط باز یا بسته هستند. این امر در برنامه‌هایی که از سرعت متغیری مانند پمپ یا کمپرسور استفاده می‌کنند؛ غیرضروری است و همیشه به‌سرعت کامل احتیاجی نیست.

 اکچویتور چیست؟

حرکت دهند ای است که وظیفه، باز کردن دریچه حرکت و کنترل مکانیسم یا سیستم را دارد. این سیستم به سیگنال کنترل و منبع انرژی نیاز دارد.

سیستم کنترلی ساده مبتنی بر نرم‌افزار است و دارای سیگنال کنترل کننده نسبتاً ضعیفی می‌باشد. جریان الکتریکی، فشار مایع هیدرولیک و یا فشار پنوماتیک می‌تواند از منابع اصلی اکچویتور باشد. اکچویتور مکانیزمی است که بر روی یک محیط توسط سیستم کنترل، کار می‌کند.

اکچویتور دیزل ژنراتور

سیستم اکچویتور دیزل ژنراتور از چه اجزایی تشکیل شده است؟ این اجزا، شامل یک سیم پیچ دو طبقه فنربرگردان هسته آهنی متحرک و دسته خروجی است. این دسته خروجی به هسته آهنی اتصال پیدا می‌کند. سربندی سیم پیچ اکچویتور دیزل ژنراتور، به دو صورت 12 و 24 ولت صورت می‌گیرد. مدل دیگر به‌صورت داخلی نصب شده و شبیه یک شیر، به کنترل دریچه سوخت دسترسی دارد.

سیگنال‌هایی که در خروجی واحد کنترل الکترونیک تولید می‌شوند، هسته آهنی به داخل سیم پیچ متناسب با پهنا، سیگنال خروجی را جذب می‌کند و خروجی را به حرکت می‌اندازد. زمانی که پهنای سیگنال خروجی کاهش می‌یابد؛ فنر برگردان، هسته آهنی را از سیم پیچ به‌طرف بیرون هدایت می‌کند.

سنسورهای بدون تماس، سنسورهای القائی یا مگنت پیکاپ دیزل ژنراتور هستند که در برابر فلزات واکنش نشان می‌دهند و می‌توانند فرمان مستقیم به مدارات کنترل مثل PLC , CONTROL SPEED یا گاورنر الکترونیکی بدهند. در واقع مگنت پیکاپ به گاورنر متصل می‌شود.

شرکت سرویس ژنراتور وارد کننده انواع اکچویتورها می‌باشد و در صورت خرید و ارتباط با واحد فروش، میتوانید با ما تماس حاصل فرمایید.

چرا باید به مدیریت الکترونیکی رجوع کرد؟

مزایای بسیار دیگری در تغییر حالت فرمان مکانیکی به الکترونیکی وجود دارد. با کنترل الکترونیکی، ژنراتورها و موتورها می‌توانند فرکانس ثابت را هر بار حفظ کنند.

تجهیزات الکترونیکی حساس در برابر نوسانات مخرب مانند افتادگی یا فرا رفتگی محافظت می‌شوند. این امر به‌ویژه در زمینه فناوری اطلاعات و مراقبت‌های بهداشتی اهمیت دارد.

موتورها نسبت به موتورهای دارای فرمان مکانیکی تا 200 برابر سریع‌تر، نسبت به بارگذاری تغییرات واکنش نشان می‌دهند. در این حالت، شما مصرف سوخت خود را بهبود می‌بخشید.

یک فرمان الکترونیکی دریچه گاز را دقیقاً با بار تنظیم می‌کند. این بدان معناست که در صورت نیاز به 50 درصد برق، دریچه گاز تا 50 درصد باز می‌شود.

در بین دریچه گازهای مکانیکی هیچ تفاوتی وجود ندارد که آنها باز یا بسته هستند. کنترل الکترونیکی، صورت‌حساب‌ها و ردپای محیط‌زیست شما را کاهش می‌دهد. این راه‌حل ایده‌آل برای برنامه‌های غیر جنسیتی است. شما از ابتدا در اختلال گسترده نصب موتور جدید، جلوگیری می‌کنید.

ارتقاء از فرمان مکانیکی به فرمان الکترونیکی ساده و سریع است؛ بنابراین برای مقاوم‌سازی ایده‌آل می‌باشد. نصب اکچویتور کمتر از 5 دقیقه طول می‌کشد؛ زیرا هیچ پیوند پیچیده‌ای وجود ندارد.

Write a Message

Your email address will not be published.

Related Posts

Call Now Button
× مشاوره آنلاین

Enter your keyword