تعمیر دیزل ژنراتور کاترپیلار

تعمیر دیزل ژنراتور کاترپیلار

تعمیر دیزل ژنراتور کاترپیلار

نمایندگی تعمیرات دیزل ژنراتور کاترپیلار در ایران تهران

بخش ایمنی ژنراتور کاترپیلار

پیام‌های ایمنی: کد SMCS: 1000؛ 7405

نکات مهم و اساسی پیام‌های ایمنی که باید به آن توجه زیادی کرد:

ممکن است چندین پیام ایمنی خاص در کاتالوگ موتور کاترپیلار شما وجود داشته باشد.

مکان دقیق و شرح پیام‌های ایمنی کاترپیلار در این بخش بررسی شده است و باید با تمام پیام‌های ایمنی آشنا شوید.

اطمینان حاصل کنید که تمام پیام‌های ایمنی و برچسب‌ها و پلاک‌ها قابل خواندن است.

پیام‌های ایمنی را تمیز یا جایگزین کنید.

برای پاک کردن پیام‌های ایمنی از یک پارچه، آب و صابون استفاده کنید. از حلال‌ها، بنزین یا سایر مواد شیمیایی خشن استفاده نکنید.

حلال‌ها، بنزین یا مواد شیمیایی خشن ممکن است چسب‌هایی را که پیام ایمنی را تضمین می‌کنند، از بین ببرند. پیام‌های ایمنی که از بین می‌روند می‌توانند موتور را از بین ببرند.

هرگونه پیام ایمنی کاترپیلار که آسیب دیده یا گم شده را، جایگزین کنید.

با ژنراتور کاترپیلار کار نکنید، درصورتی‌که دستورالعمل‌ها و هشدارها در کتابچه راهنمای اپراتوری و تعمیر و نگهداری کاترپیلار را خوانده و درک کرده‌اید، می‌توانید با آن کار کنید.

عدم پیروی از دستورالعمل‌ها یا هشدارهای کاترپیلار می‌تواند منجر به آسیب یا مرگ شود.

برای دریافت راهنماهای جایگزینی قطعات و تعمیر کاترپیلار با فروشنده Caterpillar (شرکت سرویس ژنراتور) تماس بگیرید.

سرویس و نگهداری مناسب موتور کاترپیلار به عهده و مسئولیت شما است.

خواندن کاتالوگ راهنمای کاربر و تعمیر موتور کاترپیلار:

پیام ایمنی برای تعمیر و نگهداری موتور و خواندن کاتالوگ راهنمای کاربر بر روی اجزای کاترپیلار زیر قرار دارد: جعبه ترمینال کاترپیلار (1)، ژنراتور (2) و تابلو کلید بریکر (3).

فشار خنک کننده و سطوح داغ موتور دیزل کاترپیلار

محل پیام ایمنی برای فشار خنک کننده و سطح گرم پیام ایمنی برای فشار خنک کننده در نزدیکی بالای رادیاتور واقع شده است.

هنگام کار کردن موتور کاترپیلار، آب رادیاتور گرم است. خنک کننده موتور کاترپیلار نیز تحت فشار قرار می‌گیرد. قبل از اینکه سیستم خنک کننده تخلیه شود، اجزای سیستم خنک کننده کاترپیلار را خنک کنید. هر تماس با خنک کننده داغ یا با بخار می‌تواند سوختگی‌های شدیدی ایجاد کند.

پیام ایمنی برای ولتاژ بالا بر روی اجزای روبرو قرار دارد: بدنه ژنراتور کاترپیلار (1)، جعبه ترمینال (2)، طرف تابلو برق کنترلی ژنراتور کاترپیلار (3)، ژنراتور (4) ، عقب کنترل پنل (برد کنترل) کاترپیلار (5) و تابلو بریکر (6).

مکان های پیام ایمنی برای ولتاژ بالا

ولتاژ بالا می‌تواند موجب شوک الکتریکی شود. در نتیجه، باعث آسیب یا مرگ فرد می‌شود. (اجتناب از تماس با قطعات الکتریکی و سیم‌کشی کاترپیلار)

بلند کردن دیزل ژنراتور کاترپیلار

محل پیام ایمنی برای بلند کردن دیزل ژنراتور بر روی ریل‌های نصب موتور (شاسی ژنراتور کاترپیلار) قرار دارد. قبل از بلند شدن دیزل ژنراتور کاترپیلار، دستورالعمل عملیات و تعمیر و نگهداری کاترپیلار را بخوانید و راهنمای عملیات و تعمیر و نگهداری را درک کنید. (موجود در بخش آموزش)

قبل از حمل کردن دیزل ژنراتور کاترپیلار، دستورالعمل عملیات و تعمیر و نگهداری را مطالعه کنید. اگر از تجهیزات نادرست برای بلند کردن دیزل ژنراتور کاترپیلار استفاده شود، می‌تواند منجر به آسیب شود. از کابل‌هایی که برای این وزن مناسب هستند؛ استفاده شود.

کابل را با توجه به اطلاعات پیام ایمنی ضمیمه کنید. هنگام بلند کردن ژنراتور دور بایستید تا در صورت افتادن ژنراتور یا پاره شدن بکسل ها و پرتاب شدن آنها مانند شلاق، افراد آسیب نبینند.

سوخت دیزل ژنراتور کاترپیلار

محل پیام ایمنی برای سوخت دیزل در کنار ورودی سوخت، کنار شاسی موتور قرار دارد. از سوخت دیزلی (گازوئیل) برای موتور استفاده کنید.

در صورت مصرف بنزین؛ موتور خراب می‌شود و آسیب به اشخاص و مرگ احتمالی را در پی دارد.

از ریختن سوخت دیزل روی اجزای داغ موتور بپرهیزید و با پوشیدن لباس محافظ، هنگام پر کردن مخزن سوخت با سوخت دیزل، احتیاط کنید.

سطوح داغ کاترپیلار

محل پیام ایمنی برای سطح گرم بر روی رادیاتور دیزل ژنراتور کاترپیلار

پیام ایمنی برای سطوح داغ در هر دو طرف رادیاتور کاترپیلار قرار دارد. هنگامی که موتور در دمای کار است، رادیات گرم است. قبل از اینکه سیستم خنک کننده تخلیه شود، اجزای سیستم خنک کننده را خنک کنید. هر تماس با خنک کننده داغ یا بخار می‌تواند سوختگی‌های شدید ایجاد کند.

 

ژنراتور برق گاز سوز کاترپیلار

استارت خودکار موتور کاترپیلار

محل پیام ایمنی آن پشت ژنراتور قرار دارد. در مواقعی که ژنراتور در حالت اتوماتیک است همیشه آن را تمیز و فاقد وسایل اضافی نگه دارید.

اخطارهای عمومی ژنراتورهای کاترپیلار:

کد SMCS: 1000؛ 7405

قبل از تعمیر برقی یا تعمیر موتور، یک تگ هشداردهنده را به سوئیچ استارت یا برد کنترل ژنراتور کاترپیلار متصل کنید. تگ‌های هشدار را به موتور کاترپیلار و ایستگاه‌های کنترل اضافه کنید. هنگامی‌که موتور کاترپیلار در حال تعمیر است، اجازه ندهید که پرسنل غیرمجاز اطراف موتور پرسه بزنند. هنگام کار با قطعات کاترپیلار زیر احتیاط کنید. برای جلوگیری از پاشش مایعات تحت فشار، یک پارچه بر روی بخشی که برداشته می‌شود نگه دارید.

 • درب رادیاتور کاترپیلار
 • اتصالات روغن کاترپیلار
 • شیرهای فشار بالا کاترپیلار
 • هواکش کاترپیلار
 • شیرهای تخلیه کاترپیلار

لوازم موردنیاز سرویس‌کار ژنراتور کاترپیلار:

 • در صورت لزوم، کلاه سخت، عینک‌های محافظ و دیگر تجهیزات محافظ را بپوشانید.
 • هنگامی که کار در اطراف یک موتور کاترپیلار روشن انجام می‌شود، برای محافظت از آسیب‌دیدن شنوایی، از گوشی‌های محافظ گوش استفاده کنید.
 • از لباس‌های شل و یا جواهرات که می‌تواند در کنترلرها یا سایر قسمت‌های موتور کاترپیلار متلاشی شود، خودداری کنید.

رعایت‌های لازم جهت کار با ژنراتور کاترپیلار:

 • اطمینان حاصل کنید که تمام پوشش‌های محافظ موتور کاترپیلار نصب شده‌اند.
 • هرگز مایعات کاترپیلار را در ظروف شیشه‌ای قرار ندهید. زیرا ظروف شیشه‌ای می‌شکنند.
 • از حلال‌های تمیزکاری با دقت استفاده کنید.
 • گزارش تمام تعمیرات کاترپیلار لازم است.

تعمیرات  دیزل ژنراتور کاترپیلار:

دستورالعمل‌های نگهداری و تعمیرات کاترپیلار

 • موتور کاترپیلار متوقف شده است. اطمینان حاصل کنید که موتور را نمی‌توان راه‌اندازی کرد.
 • قفل محافظ یا کنترل‌ها در موقعیت مناسب قرار دهید.
 • هنگامی که تعمیر و نگهداری انجام می‌شود و یا هنگامی که سیستم برقی کار می‌کند، باتری را جدا کنید.
 • جهت جلوگیری از جرقه، ابتدا منفی باتری باز شود.
 • هنگام راه‌اندازی یک موتور نو کاترپیلار، مقرراتی را برای متوقف کردن موتور درصورتی‌که سرعت زیاد رخ دهد، تنظیم کنید. اگر یک موتور از زمان انجام سرویس استارت نشده باشد، درصورتی‌که سرعت بالا رخ دهد، آن را متوقف کنید. خاموش‌کردن موتور کاترپیلار ممکن است با قطع کردن سوخت و یا مسیر هوا به موتور انجام شود.
 • هیچ‌گونه تعمیراتی را که قابل‌فهم نیست انجام ندهید. از ابزارهای مناسب استفاده کنید. هرگونه تجهیزاتی را که آسیب‌دیده‌اند؛ تعمیر یا جایگزین کنید.
 • موتور را با برد کنترلر کاترپیلار استارت کنید. هرگز در پایانه باتری استارت نزنید. این روش استارت موتور می‌تواند سیستم خاموش‌کن موتور کاترپیلار را از بین ببرد و یا به سیستم الکتریکی کاترپیلار ضرر وارد کند.

هوا و آب تحت فشار در موتور کاترپیلار:

هوای تحت فشار و یا آب می‌تواند منجر به آسیب فردی شود. حداکثر فشار هوا برای تمیز کردن باید تا 205 کیلو پاسکال (30 psi)باشد.

هنگامی که نازل هوا کارایی ندارد، حداکثر فشار آب برای تمیز کردن باید کمتر از 275 کیلو پاسکال (40 psi) در نظر گرفته شود. در این مواقع باید از لباس، کفش و چشم‌بند محافظ استفاده شود. حفاظت از چشم شامل عینک ایمنی یا محافظ صورت است. برای تمیز کردن سیستم خنک کننده حتماً از محافظ چشم استفاده کنید.

شرکت سرویس ژنراتور در زمینه، خرید و فروش دیزل ژنراتور، تعمیرات تخصصی انواع مدل‌های دیزل ژنراتور برق صنعتی – اتوماسیون برق – تابلو برق، تأمین قطعات برقی و مکانیکی دیزل‌ژنراتورها با خدمات پس از فروش 10 ساله و همچنین برگزاری کلاس‌های آموزشی دیزل ژنراتور؛ فعال است و خدمات‌رسانی می‌کند.

جهت مشاوره، استعلام قیمت،خرید و تعمیرات دیزل ژنراتور کاترپیلار با بخش فروش شکت سرویس ژنراتور تماس بگیرید.

Write a Message

Your email address will not be published.

Related Posts

Call Now Button
× مشاوره آنلاین

Enter your keyword