معروف ترین برندهای دیزل ژنراتور را بشناسید

معروف ترین برندهای دیزل ژنراتور را بشناسید

دیزل ژنراتور، یک مولد برق است که در مواقع ضروری میتواند برق را تامین کند. زمانی که در یک مکان به برق دسترسی ندارید، میتوانید با همراه داشتن یک دیزل ژنراتور، نیاز خود را برطرف کنید.
بیمارستان ها و مراکز نظامی، مجهز به چند دیزل ژنراتور هستند و از آن استفاده میکنند. سوخت این دستگاه، گازوییل، بنزین و یا گاز شهری میباشد که معمولا از گازوییل بیشتر بهره میگیرند.
در ادامه مطلب شما را با انواع برندهای معروف دیزل ژنراتور آشنا خواهیم کرد و توضیحاتی در این رابطه ارائه خواهیم داد.

انواع برندهای معروف دیزل ژنراتور

خرید دیزل ژنراتور خوب و باکیفیت، از مهم ترین موضوعات مهم است که هنگام خرید، باید به آن توجه اساسی شود. چرا که محصول بی کیفیت، بازدهی خوبی نخواهد داشت و مشکلاتی را از جمله تعمیر زود به زود ایجاد میکند.

با توجه به نیازهای ما، انتخاب نوع دیزل ژنراتور متفاوت است. در مرحله نخست قبل از خرید، باید تصمیم بگیرید که دیزل ژنراتور را برای چه کاری نیاز دارید. طبیعتا مصارف صنعتی و خانگی دو جنبه جدا از هم میباشند که نوع کارکرد هر کدام میتواند متفاوت در نظر گرفته شوند.

در نتیجه امکانات هر یک از این دیزل ها با یکدیگر فرق دارد و قیمت آنها نیز به مدل آن بستگی دارد. ژنراتورهای صنعتی دارای توان و کیلو وات بیشتری هستند و انرژی قابل توجه تری را میتوانند تامین کنند. پس نتیجتا هر نوع ژنراتوری بسته به نیاز ما باید انتخاب و خریداری شود.

شرکتهای زیادی هستند که دیزل ژنراتور ها را تولید و به سراسر جهان عرضه و صادر میکنند. با دریافت اطلاعات و آگاهی در مورد ویژگی های آن برند، میتوان دیزل ژنراتور با کیفیتی را تهیه نمود.
های معروف دیزل ژنراتور به ترتیب کیفیت عبارت اند از: موتور ولوو-کامینز-پرکینز-کاترپیلار-mtu-مان-دویتس mwm-بنز-درمن-یان باخر-دوسان-لیستر-لمبردینی-لوول-دانگ فنگ-موتور سازان تبریز ایران.

معرفی معروف ترین برند های دیزل ژنراتور

ولوو پنتا(Volvo Penta)
شرکت سازنده: شرکت ولوو پنتا در سال 1907 میلادی با تولید موتورهای دریائی تاسیس شد و یکی از تامین کنندگان انرژی در جهان قرار گرفت. سوئد و آلمان از جمله کشورهایی هستند که با نام این شرکت به تولید دیزل ژنراتورهای با کیفیت پرداختند.

مشخصات فنی: یکی از ویژگی های مهم این برند، مصرف سوخت پایین آن است که طبیعتا در مصرف سوخت صرفه جویی شده و آلایندگی های خروجی از اگزوز کاهش میابد. رنج قدرت موتورهای ساخت این شرکت بین 80تا 700 kVA است.

این برند دیزل ژنراتور دارای، ECU بر روی موتور دیزل است و وظیفه آن کنترل میزان بار و مصرف گازوییل میباشد.

سنسور روی بدنه دیزل ژنراتور، از موتور دیزل ژنراتور محافظت میکند و آسیبی به آن وارد نمیشود. وجود پیستون و سیلندرها، این نوع برند را خاص تر میکند و در زمان راه اندازی دیزل ژنراتور، خیلی سریع عمل میکند. به ژنراتور FAST START نیز معروف است و در بیمارستان ها، فرودگاه ها و بانک ها مورد استفاده قرار میگیرد.

دیزل زنراتور ولوو پنتا

دیزل زنراتور ولوو پنتا ساخت کشور چین

کامینز (Cummins)
شرکت سازنده: کشور آمریکا، سال 1919
مشخصات فنی: یکی دیگر از برندهای معروف دیزل ژنراتور، کامینز است که دارای قابلیت کوپله شدن با دیگر ژنراتور ها را داراست. این دستگاه را میتوان با کوپله ایران، انگلستان و ایتالیا خریداری کرد.
توان این برند، 22 کاوا تا 3000 کاوا میباشد و از 3 تا 18 سیلندر موجود است. همچنین جزو با کیفیت ترین دستگاه های ژنراتور محسوب میشود. از سرعت و قدرت بالایی برخوردار بوده و مناسب مکانهایی است که دائما باید روشن باشد.

پرکینز(Perkins)
شرکت سازنده: کشور انگلیس، سال 1932 و فرانک پرکینز موسس این شرکت
مشخصات فنی: این دیزل ژنراتور سر و صدایی ندارد و از مونتاژ قطعات به روزی استفاده میشود. این برند، در انواع مختلف دریایی، صنعتی و تولید انرژی به فروش میرسد. دیزل ژنراتور پرکینز را می‌توان از 10 kVA تا 2000 kVA سفارش داد.

توان این نوع دیزل ژنراتور از 11 اسب تا توانهای 2800 اسب بخار است و در صنعت کشاورزی و محصولات صنعتی زیاد دیده میشود.
موتورهای 4000تا توان 2000کیلو واتی هستند. موتورهای دیزلی پرکینز 1200 با 320 اسب بخار و تا توان 240 کیلو وات تولید می‌شوند.

دویتس( DEUTZ )
شرکت سازنده: کشور آلمان، سال 1864 توسط نیکلاوس اتو در کلن
مشخصات فنی: ظرفیت این محصول با نام برند دویتس، تا 620 کیلو وات است و در تجهیزات ساختمانی، وسایل حمل و نقل، ماشین آلات کشاورزی کاربرد فراوانی دارد.
دیزل ژنراتور دویتس آلمان با ژنراتورهای استاندارد قابل کوپل است. از جمله، استمفورد، مکالته ، مارلی ، لروی سومر.

لوول (Lovol)
شرکت سازنده: کشور چین
مشخصات فنی: انتخاب مناسبی جهت مصارف خانگی و صنایع کوچک میباشد و توان 20 تا 200 کاوا را دارد. دارای کیفت خوب و این شرکت با برندهای جهانی در رقابت است.
حدودا 30 سال است که شرکت لوول تاسیس شده و به دلیل قیمت مناسب و کیفیت خوب، مشتریان زیادی را جذب کرده است.

• ام‌تی‌یو ( MTU)
شرکت سازنده: کشور آلمان، سال 1909 توسط ویلهلم مایباخ
مشخصات فنی: این محصول از موتور دیزل یا گازسوز تشکیل شده و به عنوان یک مولد برق عمل میکند. دیزل ژنراتور ام تی یو، یکی از کم مصرف ترین دیزل ژنراتورها محسوب میشود.
انرژی مکانیکی تولید شده توسط موتور دیزل را به نیروی الکتریسته تبدیل میکند. دارای سیستم خنک کننده و مجموعه ای از پمپ سوخت، لوله ها، فیلتر سوخت است. نوعی از این دیزل ژنراتور با سری 500 در محدوده 250 تا 550 کاوا میباشد و تا 40 درصد هزینه گاز سوز را کاهش میدهد.
سری 2000 ام تی تو دارای قابلیت راه اندازی سریع و خروجی کامل در چند ثانیه است.

دیزل ژنراتور ام تی یو

دیزل ژنراتور MTU

• دورمن(Dorman)
شرکت سازنده: کشور انگلیس، سال 1869، توسط William Henry Dorman
این شرکت در ابتدا کار خود را برای تولید ابزار آلات برش در صنت کفش آغاز نمود. اما بعد از مدت کوتاهی به ساخت ماشین آلات صنعتی مختلف از جمله ماشین آلات صنعتی چاپ و خیاطی و …. روی آورد.

در سال 1903 اولین موتور احتراق داخلی خود را تولید نمود و وارد صنعت ساخت موتور های صنعتی شد. این شرکت در سال 1987 توسط Broadcrown خریداری و در سال 1993 به شرکت پرکینز موتور انگلیس واگذار شد.

دیزل ژنراتور 500KVA دورمن

• کاترپیلار (Caterpillar)
شرکت سازنده: ایالت ایلی نوی آمریکا، سال 1925
مشخصات فنی: یکی از برندهای معروف است که رقیبان زیادی از جمله پرکینز و کامینز را دارد. از بزرگترین شرکتهای مهم میباشد که به تولید مولدهای برق- گازی میپردازد و این از استزاتژیک ترین محصولات این کمپانی محسوب میشود. علامت اختصاری این شرکت CATاست.

سوخت این دیزل، گاز طبیعی است و این برند دوستدار محیط زیست است. از قدرت بالایی برخوردار است و برای صنایع بزرگ مناسب بوده که توصیه میشود برای مصارف خانگی خریداری نشود. توان این محصول 300، تا بیشتر از 800 کاوا میباشد.

انواع برند های معروف ژنراتور به ترتیب کیفیت عبارت اند از:استمفورد یا استامفورد-مکالته-لوری سومر یا لوری سامر-لینز-abb-زیمنس-استمفورد پاور.

انواع برندهای معروف شرکتهای کوپله کار دیزل ژنراتور به ترتیب کیفیت عبارت اند از:
کامینز پاور-کاترپیلار-پرکینز fgwilson-Action-Himoinsa-Aggreko-Zwart Techniek-KOHLER-SDMO (SDMO Industries)-Atlas Copco-PRAMAC-Endress generators-Manlift Group-INMESOL -PCA POWER Co., Ltd-C.G.M. GRUPPI ELETTROGENI SRL-Ausonia-Algen Power Generation-BRUNO generators

Alimar Generator-Grupel-Teksan-GELEC ENERGY-YorPower -Cukurova-Genesal Energy-Dagartech-Maverick Generators-Trio generators-GENPOWER-Harrington Generators -Vital Generator Services (Pty) Ltd-Welland Power-Visa S.p.a.-
شرکت سرویس ژنراتور در زمینه، تامین قطعات انواع دیزل ژنراتور، تعمیرات برقی و مکانیکی انواع دیزل ژنراتور در تهران و همه شهرستانها فعال است و به آموزش دیزل ژنراتور نیز می‌پردازد.

Write a Message

Your email address will not be published.

Related Posts

Call Now Button
× مشاوره آنلاین

Enter your keyword