برد کنترل دیزل ژنراتور

برد کنترل دیزل ژنراتور

برد کنترل دیزل ژنراتور اصلی‌ترین بخش، قلب تپنده و قطعه‌ای اتوماتیک باقابلیت کنترل و حفاظت از مصرف‌کننده و ژنراتور و همچنین با توانایی روشن یا خاموش کردن دیزل ژنراتور است. درواقع این برد یک رابط کاربری با امکان مشاهده عملکرد دستگاه از قبیل فشار روغن، ولتاژ، دور موتور و …، به‌منظور افزایش بهره‌وری ژنراتور نیز قلمداد می‌شود. بدین ترتیب برد کنترل دیزل ژنراتور با دریافت سیگنال‌ها و پردازش آن‌ها دستورالعمل‌های لازم را به بخش‌های مختلف صادر می‌کند. ازاین‌رو قطعه‌ای بسیار حیاتی بوده که در زمان کارکرد نادرست دستگاه با ایجاد وقفه فرصت مقتضی را برای اتخاذ تصمیمات مختلف به کاربر می‌دهد. با این توصیفات بردها علاوه بر انتقال دستور سوئیچینگ از سوئیچ خودکار انتقال به ژنراتور و آغاز یا پایان کار این ماشین‌ها فرصتی عالی را برای مشاهده نحوه‌ی کارکرد ژنراتورها فراهم نموده و اطلاعات جامع را از عملکرد این ماشین‌ها به کاربر می‌دهند. به همین دلیل مهم است تا آنها را از مراکز معتبر خریداری نمایید، شرکت «سرویس ژنراتور» با سال‌ها تجربه توانسته باعرضه انواع بردهای باکیفیت از بروز خسارت به ژنراتورها پیشگیری نماید.

رله ژنراتور یا برد کنترل دیزل ژنراتور

از دیگر نام‌های برد کنترل دیزل ژنراتور می‌توان به رله کنترل ژنراتور اشاره نمود. رله‌های کنترل ژنراتور در ایران از برندهای متفاوتی عرضه می‌شوند که در میان تمامی آن‌ها برند دیپسی انگلستان و بعدازآن COMAP چک توانسته‌اند، به‌مراتب محصولاتی مرغوب‌تر و البته پرمصرف‌تر را ارائه دهند. بدین ترتیب در توصیف این قطعات می‌توان گفت، رله‌ها اغلب وظیفه خنک‌سازی و خاموشی دیزل ژنراتورها را بر عهده‌دارند. همچنین استارت اتوماتیک، ارتباط با سوئیچ انتقال خودکار تابلو چنج اور و کنترل فعالیت‌های موتور و ژنراتور از رسالت‌های مهم دیگر این قطعات به شمار می‌رود.

انواع مختلف برد کنترل دیزل ژنراتور

برد کنترل دیزل ژنراتور به دلیل اینکه امکان سنجش پارامترهای اساسی موتورهای برق یا همان دیزل ژنراتورها و ژنراتورهای گازسوز را فراهم می‌نماید، در صنعت الکترونیک جایگاه رفیعی دارد. این قطعه به‌راحتی قادر است، عملیات موتور را مدیریت نموده و فرامین لازم جهت کارکرد بهتر موتورها را صادر نماید. با وسعت کارایی که برد کنترل دیزل ژنراتور از خود به نمایش گذاشته، طبیعی است، انواع مختلفی از آن تولید و روانه بازار شود تا عرصه‌های صنعتی مختلف را پاسخگویی نماید. برای آنکه شناختی جامع در مورد این بردها داشته باشیم، بهتر است با انواع مختلف آنها آشنا شده و سپس از قابلیت‌های ارزنده‌شان نهایت بهره را ببریم.

برد کنترل دیزل ژنراتور کومپ:

برد کنترل دیزل ژنراتور کومپ به دلیل آپشن‌های فراوان و وجود نمایندگی فعال در ایران جهت تعمیرات جزء بردهای پراستفاده در انواع دیزل ژنراتور، موتورهای تک آتش‌نشانی، تابلوهای ATS و … است. از ویژگی‌های ارزنده این بردها می‌توان به قابلیت مانیتورینگ، کنترل و نظارت و برنامه‌ریزی از راه دور اشاره نمود. همچنین این بردها دارای امکاناتی مانند افزایش تعداد ورودی و خروجی‌ها، تابع حفاظتی بسیار زیاد، دفترچه راهنمای فارسی و درجه اطمینان عالی می‌باشند. شما قادر هستید این بردها را جهت اتصال به ECU ها، کامینز یا کمنز، کوبوتا، پرکینز، اسکانیا، ایسوزو و … نیز مورداستفاده قرار دهید.

برد کنترل دیزل ژنراتور دیپسی:

برد کنترل دیزل ژنراتور دیپسی یکی از بردهای باکیفیت و قابل‌اطمینان یک شرکت انگلیسی می‌باشد. این بردها نیز به‌مانند بردهای کومپ دارای ویژگی‌های ارزنده پرتعدادی بوده، اما عدم امکان تعمیر آن‌ها سبب شده در رده پایین‌تر توجه قرار گیرند. از ویژگی‌های ممتاز این بردها می‌توان به قابلیت مانیتورینگ، افزایش تعداد ورودی و خروجی، کنترل و نظارت، ارائه توابع حفاظتی بسیار زیاد و … نام برد. با این ویژگی‌ها طبیعی است که آن‌ها را در عرصه‌های مختلفی چون انواع ژنراتورهای گازی، دیزل تاور، دیزل ژنراتور و … بیابیم.

برد کنترل دیزل ژنراتور انکو، امکو و دیتا کام:

برد کنترل دیزل ژنراتور انکو، امکو و دیتا کام در دسته بردها با درصد کیفی پایین‌تر قرار می‌گیرند، به‌گونه‌ای که به‌هیچ‌وجه توانایی حضور در کنار ECU ها را نداشته و در صورت اتصال مستقیم سبب سوختن این قطعه می‌شوند. ولی به دلیل قیمت پایین‌تر شاهد استفاده گسترده از این بردها در مصارف صنعتی مختلف هستیم. امکان برنامه‌ریزی به‌صورت دستی و نصب بسیار آسان نیز مزید علت شده و مصرف فراوان‌تر این برد را به نسبت نمونه‌های دیگر رونق بخشیده است. اگر تمایل به کنترل یک عدد دیزل ژنراتور دارید، می‌توانید از این بردها به‌شرط عدم استفاده در اتصال به ECU در دیزل ژنراتور استفاده نمایید.

راهنمای خرید برد کنترل دیزل ژنراتور

برای آنکه بتوانید بهترین برد کنترل دیزل ژنراتور را متناسب با حوزه کاری و نوع فعالیتتان خریداری نمایید، باید نکات مهمی در را در زمان گزینش این قطعات مدنظر آورید که در ادامه به شاخص‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  • نوع برند برد کنترل دیزل ژنراتور
  • طریقه اتصال ژنراتور
  • مدل برد کنترل دیزل ژنراتور
  • نوع مصرف‌کننده
  • ظرفیت ژنراتور
  • تطبیق برد با پروتکل‌های ارتباطی
  • وجود دقت و کیفیت بالا در امر حفاظت و کنترل

نحوه خرید و فروش برد کنترل دیزل ژنراتور

اگر در پی خرید بهترین نوع برد کنترل دیزل ژنراتور هستید، شرکت سرویس ژنراتور به دلیل ورود تخصصی به حوزه فروش قطعات دیزل ژنراتور در این امر خطیر حامی خوبی برای شما به شمار می‌رود. این شرکت توانمند با تأمین قطعات و لوازم‌یدکی راه دسترسی ساده‌ای را برای فعالان این صنعت فراهم نموده تا با به‌صرفه‌ترین قیمت به باکیفیت‌ترین محصول دست یابند و از خرید نمونه‌های تقلبی و نامرغوب بی‌نیاز شوند.

چگونگی تعمیرات برد کنترل دیزل ژنراتور

نصب، راه‌اندازی و عیب‌یابی برد کنترل دیزل ژنراتور نیازمند تجربه و تخصص بالا بوده و از عهده افراد با تبحر و دانش کم برنمی‌آید. ازاین‌رو باهدف کاهش هزینه‌ها به جد از تعمیرات خودسرانه این قطعات ارزشمند پرهیز نموده و از شرکت‌های معتبر مانند سرویس ژنراتور برای این منظور کمک بگیرید. بردهای کنترل وظیفه حفاظت از دیزل ژنراتورها در حالت اضطراری، کلیدهای بریکر یا کنتاکتور را بر عهده‌دارند که در صورت عیب‌یابی و تعمیرات ناقص، چنین عملکرد بهینه‌ای را از دست خواهند داد.

قیمت برد کنترل دیزل ژنراتور

همان‌طور که اشاره نمودیم، برد کنترل دیزل ژنراتور به مدیریت و کنترل عملکرد ژنراتور به مدد بررسی و نظارت شاخصه‌های مختلف دستگاه‌ها توسط حسگرهایش می‌پردازد. به همین دلیل در دستگاه‌هایی که به این بردها مجهز هستند، بهترین کارکرد و کمترین نقصان را شاهد هستیم. در ادامه بیشتر حول عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت این بردها مانور می‌دهیم.

1.ابعاد برد:

بردهای بزرگ‌تر به‌مراتب قدرت بیشتری را به نمایش می‌گذارند و البته هزینه خرید بالاتری نیز دارند. ولی نباید فراموش کرد که ابعاد و اندازه بردها را باید متناسب باقدرت ژنراتورها خریداری نمود. ژنراتورهای حجیم که شدت‌جریان بالا و گرمای تولیدی فراوانی را تجربه می‌کنند به بردهایی با ابعاد بزرگ‌تر جهت محافظت همه‌جانبه نیازمند هستند.

2. برد خانگی یا صنعتی:

بردهای صنعتی به دلیل قدرت بیشتر، امکانات فراوان، طراحی پیچیده‌تر و … به نسبت قیمت بالاتری از نمونه‌های خانگی دارند. ولی تمامی این مشخصه‌ها در نمونه‌های خانگی چندان نیاز نبوده، ازاین‌رو بردهای ساده‌تر نیز انتخاب خوبی برای مصارف خانگی به شمار می‌روند.

3. امکانات تخصصی برد:

مسلماً بردهایی که در رده‌های صنعتی قرار می‌گیرند، همگی ازنظر امکانات باهم یکسان نبوده و تمایزهای عمده‌ای در آن‌ها وجود دارد که سبب اختلاف قیمتی گاهاً چشمگیری در میان این برد‌ها می‌شود. برای مثال وجود نمایشگر و نوع و اندازه این مزیت، امکان ارسال پیامک یا اعلام زنگ هشدار، تعداد و تنوع شاخصه‌های مورد نظارت مانند فشار روغن، کنترل دما و … همگی می‌توانند، رنج قیمتی متفاوتی را برای برد کنترل دیزل ژنراتور مطرح سازد.

4. سفارشی یا عادی بودن برد:

به‌منظور نظارت بیشتر برخی از سازمان‌ها درخواست بردهای سفارشی با مؤلفه‌ها و آپشن‌های بیشتر رادارند که اگرچه این مشخصه‌ها برحسب نیاز طراحی و برنامه‌ریزی می‌شوند، اما به‌تبع بر روی قیمت تأثیرگذار هستند.

محصولات برد کنترل دیزل ژنراتور

برد کنترل دیپسی 704
+
برد کنترل دیپسی 704
برد کنترل دیپسی, برد کنترل دیزل ژنراتور
برد کنترل دیپسی dse-720
+
برد کنترل دیپسی dse-720
برد کنترل دیپسی, برد کنترل دیزل ژنراتور
برد کنترل دیپسی DSE-3110
+
برد کنترل دیپسی DSE-3110
برد کنترل دیپسی, برد کنترل دیزل ژنراتور
برد کنترل dse-8610
+
برد کنترل dse-8610
برد کنترل دیپسی, برد کنترل دیزل ژنراتور
برد کنترل ژنراتور دیتاکام dkg 207 datakom
+
برد کنترل ژنراتور دیتاکام dkg 207 datakom
برد کنترل دیتاکام, برد کنترل دیزل ژنراتور
برد کنترل ژنراتور دیتاکام datakom d200
+
برد کنترل ژنراتور دیتاکام datakom d200
برد کنترل دیتاکام, برد کنترل دیزل ژنراتور
برد کنترل ژنراتور کومپ comap amf25
+
برد کنترل ژنراتور کومپ comap amf25
برد کنترل دیزل ژنراتور, برد کنترل کومپ
برد کنترل dse-8660
+
برد کنترل dse-8660
برد کنترل دیپسی, برد کنترل دیزل ژنراتور
برد کنترل دیزل ژنراتور امکو EAOM-19
+
برد کنترل دیزل ژنراتور امکو EAOM-19
برد کنترل امکو, برد کنترل دیزل ژنراتور
برد کنترل dse-6020
+
برد کنترل dse-6020
برد کنترل دیپسی, برد کنترل دیزل ژنراتور
برد کنترل dse-6120
+
برد کنترل dse-6120
برد کنترل دیپسی, برد کنترل دیزل ژنراتور
برد کنترل dse-8620
+
برد کنترل dse-8620
برد کنترل دیپسی, برد کنترل دیزل ژنراتور
برد کنترل dse-7320
+
برد کنترل dse-7320
برد کنترل دیپسی, برد کنترل دیزل ژنراتور
برد کنترل dse-4520
+
برد کنترل dse-4520
برد کنترل دیپسی, برد کنترل دیزل ژنراتور

Write a Message

Your email address will not be published.

Related Posts

Call Now Button
× مشاوره آنلاین

Enter your keyword