تابلو برق دیزل ژنراتور

تابلو برق دیزل ژنراتور

تابلو برق دیزل ژنراتور

تابلو برق دیزل ژنراتور باهدف کنترل بهینه دیزل ژنراتورها بر روی این دستگاه‌ها نصب گردیده و با حفاظت عالی که انجام می‌دهند، به‌عنوان مهم‌ترین بخش شناخته می‌شوند. این تابلوها محفظه‌ای از پلاستیک سخت، آلومینیوم یا فولاد ضدزنگ بوده که فضای مناسب برای تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی متعددی را فراهم می‌سازند. بدین ترتیب تابلوهای برق شامل مجموعه‌ای از سوئیچ‌ها، دکمه‌ها، نمایشگر و … است تا به مدد آن‌ها رسالت حفاظت و حراست خودکار ژنراتورها امکان‌پذیر گردد. به همین دلیل است که ادعا می‌شود، تابلوهای برق فوق پیشرفته توانایی اتصال برق شهری به دیزل ژنراتورها را به‌صورت اتوماتیک دارند. امروزه شرکت «سرویس ژنراتور» خدمات وسیعی را در جهت خریدوفروش، تعمیرات و نصب انواع دیزل ژنراتور و تابلوهای برق عرضه می‌کند و با سال‌ها تجربه توانسته اعتماد طیف وسیعی از مشتریانش را کسب نماید.

آشنایی بیشتر با تابلو برق دیزل ژنراتور

در ژنراتورها هرگونه تغییرات در عملکرد توسط سنسورهایی دریافت و به‌صورت سیگنال‌هایی به واحد کنترل مخابره شده و تابلوی برق امکان رؤیت و مداخله کاربر را برای حل مشکل پیش‌آمده، فراهم می‌سازد. ازاین‌رو تابلو برق دیزل ژنراتور به‌صورت هوشمند به پردازش پارامترهای مختلف پرداخته و به مدد آن‌ها از طریق صفحه کنترل به بازگردانی عملکرد کارآمد ژنراتور کمک می‌نماید. بدین ترتیب تابلوهای برق را می‌توان در حکم یک رابط کاربری فوق پیشرفته به شمار آورد که حتی شرایط ایجاد یک کنترل کاملاً خودگردان را فراهم می‌سازد.

انواع تابلو برق دیزل ژنراتور

تابلو برق دیزل ژنراتور بر اساس نوع کاربری دیزل ژنراتور، پروژه‌های گوناگون، شرایط کاری و … دارای انواع مختلفی است که هرکدام کارکردی متمایز را نیز عرضه می‌کنند. برای آنکه بتوان متناسب با نوع فعالیتمان یک نمونه شایسته را گزینش نماییم، باید تا حد توان به مدل‌های مختلف این قطعات آشنایی داشته باشیم.

  • تابلو برق دیزل ژنراتور دستی

تابلو برق دیزل ژنراتور دستی نوعی ساده و قدیمی از این دستگاه است که با مجموعه عقربه به نمایش میزان فشار روغن، حرارت آب، ساعت کارکرد دیزل ژنراتور و … می‌پردازد. راحتی استفاده و قابل‌مشاهده بودن تمامی پارامترهای موجود بر روی تابلو از مزایای ارزنده این سیستم است. ولی میزان پایین دقت نمایشگر و آسیب‌پذیر بودن این قطعات سبب شده استفاده گسترده‌ای در حال حاضر از آن‌ها مشاهده نشود. اکنون به‌منظور برطرف نمودن مشکلات ذکرشده انواع برد الکترونیکی را جایگزین نموده تا سهولت کنترل و دقت بالاتر را برای این دستگاه‌ها به ارمغان آورند.

تابلو برق دیزل ژنراتورهایی که عملاً به‌صورت خودکار بخشی از عملیات را به انجام می‌رسانند به دودسته‌ی دستی و تمام‌اتوماتیک تقسیم‌بندی می‌شود. نوع دستی آن‌که در جریان‌های تک فاز مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، باید تغییرات و تنظیمات آن توسط اپراتور انجام شود، اما در نوع تمام‌اتوماتیک چنج اور پیشرفته که در آمپرهای بالا با جریان سه فاز به خدمت گرفته می‌شوند، دو عدد کنتاکتور یا کلید موتوردار به‌صورت کاملاً اتوماتیک تنظیم جریان را بر عهده‌دارند.

  • تابلو برق دیزل ژنراتور پارالل و سنکرون

تابلو برق دیزل ژنراتور پارالل و سنکرون زمانی به کار می‌آید که دستگاه دیزل ژنراتور قدیمی پاسخگوی مصرف‌های جدید نبوده و به توان بالاتری نیاز است. در این حالت به‌جای تعویض دیزل ژنراتور از تابلوی برق پارالل استفاده نموده و در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کنند.

اجزای مختلف تابلو برق دیزل ژنراتور

تابلو برق دیزل ژنراتور دارای قطعات اصلی متعددی است که بدون آن‌ها نمی‌تواند، مسئولیت خطیری که بر عهده دارد را به طرزی صحیح به انجام رساند. در این بخش به ذکر برخی از این قطعات می‌پردازیم.

1. ماژول کنترل: ماژول کنترل یک قطعه الکتریکی قابل‌برنامه‌ریزی است که برای نظارت و کنترل پارامترها و توابع حفاظتی ارسال‌شده از سوی ژنراتورها به خدمت گرفته می‌شود.

2. ریل ترمینال: ریل ترمینال یک نقطه اتصال بین تمامی کابل‌ها از موتور و دینام به ماژول کنترل است. مکان اصلی قرارگیری فیوزها نیز در این ریل بوده که عمل حفاظت را به‌خوبی انجام می‌دهند.

3. قطع کننده مدار: این قطعه گاهاً یا در صفحه کنترل جای گرفته و یا به‌صورت واحد جداگانه در تابلو برق دیزل ژنراتور نصب می‌گردد. وظیفه آن نیز قطع یا کاهش جریان در زمان اضافه‌بار یا اتصال کوتاه است.

4. ترانسفورماتور جریان: ترانسفورماتورها با تبدیل جریان زیاد ترمینال دینام به محدوده‌ی A5-0، الکترونیک حساس ماژول کنترل را در برابر این جریان‌های عظیم حفاظت می‌نماید.

اتوماتیک سازی برق دیزل ژنراتور

به‌منظور اتوماتیک سازی برق دیزل ژنراتورها از تابلوهای برق کمک می‌گیرند. بدین ترتیب در صورت بروز مشکل و نقص فنی این تابلوها قادر هستند تا چنین معضلاتی را به برد کنترل اطلاع داده و از حوادث پیشگیری نمایند. در این راستا می‌توان حتی از تابلوهای برق اتوماتیک چنج آور بهره برد و بسیاری از فرآیندها را به‌صورت خودکار به انجام رساند. با این توصیفات می‌توان گفت تابلوهای برق توانایی جلوگیری از بروز شوک الکتریکی به کاربران و حراست از تجهیزات را در برابر عوامل نامطلوب دارند و به مدد ساختار محکم و سخت خود در دمای بالا مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهند.

خریدوفروش تابلو برق دیزل ژنراتور

به دلیل اهمیت فراوانی که تابلو برق دیزل ژنراتور در کاهش خطرات جانی و مالی در محیط‌های صنعتی و حتی خانگی دارد، خریدوفروش این قطعه موردتوجه بسیاری قرارگرفته است. در این میان یافتن نمونه‌ای کارآمد بسیار ضروری بوده، ازاین‌رو اعتماد به هر شرکت واردکننده‌ای مجاز نیست. شرکت سرویس ژنراتور قادر است تا درزمینه‌ی مشاوره، استعلام، سرویس و … این قطعات از شما پشتیبانی نموده و با واردات کالاهایی مرغوب مخاطرات را از بستر پروژه‌های شما دور سازد.

تعمیر انواع تابلو برق دیزل ژنراتور

امروزه برندهای گوناگونی به عرصه توزیع، نصب و تعمیر انواع تابلو برق دیزل ژنراتور واردشده‌اند که شرکت سرویس ژنراتور یکی از خوش‌نام‌ترین آن‌ها به شمار می‌رود. درواقع تعمیرات این قطعات الکترونیکی بسیار حساس بوده و در صورت بی موالاتی ممکن است، به ژنراتور صدمات جبران‌ناپذیری وارد شود. کادر متخصص سرویس ژنراتور باقیمت مناسب و کیفیت بالا رسالت سرویس دستگاه‌های شمارا برعهده‌گرفته و در این راستا اکیپ مجرب این مرکز توانایی کافی را در مواجه با هر نوع تابلوی برقی دارد.

قیمت تابلو برق دیزل ژنراتور

برای آنکه بتوان قیمت تابلو برق دیزل ژنراتور را به‌صورت دقیق تعیین نمود باید به بررسی مؤلفه‌های مختلف این قطعه مانند آمپر مصرفی، برد، نوع المان‌ها و … این تجهیزات پرداخت. در این صورت بهتر است، به‌منظور استعلام هزینه‌ها از کارشناسان مربوطه کمک گرفته تا قیمتی واقعی و مستدل را به دست آورید.

Write a Message

Your email address will not be published.

Related Posts

Call Now Button
× مشاوره آنلاین

Enter your keyword