سنسور دیزل ژنراتور

سنسور دیزل ژنراتور

سنسور دیزل ژنراتور درواقع یک حفاظت مکانیکی را در زمان بروز خطا در موتورهای دیزلی یا گازسوز با ایجاد یک حد نرمال از دمای آب، سطح روغن و … فراهم می‌نماید. بدین ترتیب مکان‌های پرحادثه و خطرزا را به محیطی امن‌تر برای پرسنل و خدمه صنعتی تبدیل می‌کند. با این رویکرد به‌منظور کارکرد بی‌نقص تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی و پیشگیری از آسیب در شرایط خاص به نصب سنسور اقدام می‌کنند. با پیشرفت الکترونیک صنعتی طبیعی است که گونه‌های مختلفی از انواع سنسور دیزل ژنراتور به فعالان این حوزه عرضه گردد که بسیار پیشرفته‌تر و توانمندتر از حفاظت‌های مکانیکی پیشین هستند که توسط فنر و کنتاکت‌های باز و بسته به تنظیم المان‌های مختلف آب، دما و روغن می‌پرداختند. شرکت «سرویس ژنراتور» توانسته امروزه با حضور پررنگ در عرصه تعمیر، تجهیز و نصب انواع ژنراتور و ملحقات آن برگ زرینی را در کارنامه خود ثبت نماید. شما نیز اگر به دنبال یک مرجع قابل‌اعتماد هستید این مجموعه با کادری مجرب توانایی پاسخگویی به نیازهای مختلف شمارا دارد.

انواع مختلف سنسور دیزل ژنراتور و نوع عملکرد آن‌ها

به‌منظور رصد مؤلفه‌های مختلف در دیزل ژنراتورها به‌تبع به انواع گوناگونی از سنسور نیاز است که وظیفه سنجش و ارزیابی این مشخصه‌ها رادارند. درواقع نمی‌توان از یک سنسور خاص برای تمامی عرصه‌های مختلف استفاده نمود و سنجش المان‌های گوناگون به سنسور دیزل ژنراتور متنوعی نیاز دارد. در ادامه بیشتر با گونه‌های مختلف این قطعات پرکاربرد سخن گفته و جنبه‌های مختلف این کالای صنعتی را ارزیابی می‌نماییم.

سنسور دیزل ژنراتور از نوع سنجش دمای آب از مقاومت‌های NTC به‌منظور ارزیابی حرارت ایجادشده، استفاده نموده، به همین دلیل مقدار دما را به یک دقت عالی مورد کنکاش قرار می‌دهد. به‌واقع باید دانست که هر چه جنس و کیفیت سنسور از درجه بهتری برخوردار باشد، دقت اندازه‌گیری در این قطعه افزایش می‌یابد. بدین ترتیب می‌توان انواع سنسور دمای آب را در دیزل ژنراتورها در مدل‌های فشنگی، اندازه‌گیری و ترموکوپل یافت که به‌محض تغییر وضعیت رایج و عمومی اکثراً با خاموش کردن موتور، عملکرد بهینه خود را نشان می‌دهند.

  • سنسور سطح آب دیزل ژنراتور

سنسور سطح آب دیزل ژنراتور در دو نوع الکتریکی و مکانیکی تولید می‌شود که در نوع مکانیکی اهرم تعبیه‌شده در این دستگاه کمک می‌کند تا برآورد دقیقی از سطح آب ژنراتور در دست باشد. ولی در سنسورهای الکتریکی این فرآیند توسط برد سنسور و ارتباط الکتریکی که این برد با پایه کنترل ایجاد می‌کند، فراهم‌شده و سپس فرمان به برد کنترل صادر می‌شود. درواقع این نوع سنسور دیزل ژنراتور برای جلوگیری از پایین رفتن بیش‌ازحد سطح آب و افزایش بی‌رویه دمای موتور و جلوگیری از بروز خطر مورداستفاده هستند.

  • سنسور گاورنر دیزل ژنراتور

این نوع سنسور دیزل ژنراتور باهدف کنترل دور و فرکانس دیزل طراحی می‌شود تا به کمک آن بتوان دریچه سوخت را متناسب با دور دیزل بازو بسته نمود و بر طبق چنین عملکردی در تمام شرایط کاری، دوری ثابت را برای ژنراتورها فراهم ساخت. بر اساس تعداد پالس و فرکانس تنظیمی از حسگرها، گاورنر خروجی متصل به شیر برقی را تغییر و به‌تبع آن فرکانس را کنترل می‌کند، سپس با این رویکرد دور دیزل تنظیم می‌شود.

  •  سنسور جریان هوای دیزل ژنراتور

به‌منظور سنجش شدت‌جریان هوا و جهت این جریان در موتورهای توان بالا، جریان هوای خروجی از اتاقک ژنراتور را با سنسورهای مخصوصی اندازه‌گیری می‌کنند تا با این ترفند از بالا رفتن گرمای جانبی موتور در اسرع وقت آگاه و از آن اجتناب نمایند. بدین ترتیب می‌توان در کوتاه‌ترین زمان ممکن هوای داخل اتاقک را توسط فن تخلیه نمود و از بروز خسارت پیشگیری به عمل آورد.

  • سنسور سطح روغن دیزل ژنراتور

سنسور دیزل ژنراتور که برای تعیین سطح روغن طراحی‌شده باشد، به‌واقع یک محفظه شیشه‌ای است که هم به‌صورت چشمی و هم به‌صورت مکانیکی امکان رؤیت و اندازه‌گیری سطح کیفی روغن را فراهم می‌سازد. این سنسورها در کنار کارتل موتور و توسط یک شیلنگ در زیر یا کنار کارتل نصب‌شده و قابلیت اندازه‌گیری فیزیکی و مکانیکی سطح روغن را برای کاربر به‌خوبی ایجاد می‌کند.

از دیگر سنسورهای رایج مورداستفاده در موتورهای توان بالا:

موتورهای دیزل ژنراتور توان بالا به دلیل کارکرد خاص‌تر و حساسیت‌های ویژه‌تر به سنسورهای بیشتری جهت یک عملکرد ایده‌آل نیازمند هستند. به همین دلیل تنوع بیشتری از سنسور دیزل ژنراتور را در بدنه آن‌ها می‌یابیم تا حفاظت والاتری از آن‌ها صورت گیرد. از این سنسورهای می‌توان به سنسور اندازه‌گیری دمای هر سیلندر، سنسور اندازه‌گیری فشار خروجی اگزوز و سنسور اندازه‌گیری اختلاف فشار دو طرف پمپ آب اشاره نمود. البته سنسورهای رایج دیگری نیز در این عرصه وجود دارند که سبب کارکرد بهتر ژنراتورها می‌شوند که از آن‌ها به سنسور اندازه‌گیری دمای سیم‌پیچ‌های ژنراتور، سنسور ارزش و ضربه در بلبرینگ، سنسور اندازه‌گیری اختلاف فشار دو طرف پمپ آب و … یاد می‌شود.

تعمیر سنسور دیزل ژنراتور

اگر تحت هر شرایطی از عدم کارکرد سنسور دیزل ژنراتور خود مطلع شده‌اید شرکت «سرویس ژنراتور» قادر است با اعزام کادری مجرب تمامی مشکلات و نواقص فنی حادث‌شده را برطرف سازد و محیطی امن و دستگاهی با کارکردی ایده‌آل را برای شما فراهم سازد. ازاین‌رو بدون کوچک‌ترین وقفه حتماً با واحدهای تخصصی این مجموعه تماس گرفته و از مشاوره‌های راه گشای آن‌ها بهره‌مند شوید.

قیمت سنسور دیزل ژنراتور

با توجه به اینکه سنسورها از سیستم پیشرفته‌ای بهره می‌برند که به‌راحتی قادر هستند، پارامترهای فیزیکی را به سیگنال تبدیل نموده و بدون تمایز بین سیگنال‌های الکتریکی یا نوری آن‌ها را تشخیص دهند، قیمت نسبتاً بالایی دارند. ولی اگر آن‌ها را از فروشگاه‌های آنلاین معتبر خریداری نمایید، می‌توانید قیمت‌های به‌صرفه‌تری را تجربه کنید. به‌هرحال سنسورها متناسب با میزان دقت، محدودیت‌های حرارتی و رطوبتی‌شان، حد اندازه‌گیری، کالیبراسیون و … دارای آپشن‌های متعددی هستند که این عوامل بر روی قیمت این ابزارها تأثیر مستقیمی دارد.

خرید و فرش سنسور دیزل ژنراتور

سنسورها برحسب طبقه‌بندی کلی در دسته‌های متفاوتی مانند مقدار ورودی اولیه، اصول انتقال، مواد و فناوری، برنامه و … خریدوفروش می‌شوند. ازاین‌رو در زمان گزینش این قطعات باید حتماً به نوع آن‌ها و حیطه کاریشان توجه نمایید. برای مثال سنسور دیزل ژنراتور خود در انواع دورسنج، فشار روغن و … به فروش می‌رسد که اگر در زمان خرید به این تمایزها توجه نکنید، محصولی کارآمد را متناسب با حیطه کاری این ابزارها تهیه نکرده‌اید.

Write a Message

Your email address will not be published.

Related Posts

Call Now Button
× مشاوره آنلاین

Enter your keyword