انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور

انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور

انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور

انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور یک اتاقکی است که گاهاً بانام کانوپی سایلنت نیز خوانده‌شده و وظیفه کاهش اصوات تولیدی از حرکات قطعات مکانیکی موتور را بر عهده دارد. این انبار به دلیل استفاده از عایق‌های باکیفیت توانایی خارق‌العاده‌ای از خود بروز می‌دهد. اپراتورها باید تمرکز کافی بر روی کار خود داشته باشند، اما اصوات محیط مانعی بزرگ برای این افراد به شمار می‌رود.

حال‌آنکه با نصب این انبارهای اگزوز می‌توان به کاهش این اصوات کمک نمود و از طرفی سرعت فرسودگی ژنراتورها را نیز به تأخیر انداخته و حتی مانع بروز نشانه‌های تخریب در دیزل‌ها شد. با توجه به اهمیت انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور شرکت «سرویس ژنراتور» با عزمی راسخ و تیمی متخصص به حوزه ساخت و طراحی این انبارها واردشده تا فعالان این عرصه را از محصولاتی مرغوب با عمر طولانی و ماندگاری بالا بهره‌مند سازد. اعتماد به این مجموعه نتیجه‌ای جز رضایتمندی صددرصدی، ارمغان دیگری برایتان ندارد.

منبع اگزوز دیزل ژنراتور با سطح مقطع کوچک

انواع انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتورها برای تولید برق از انرژی مکانیکی موتور استفاده نموده که این پروسه با تولید صدای بالا همراه است. به همین منظور برای حذف مقدار قابل‌توجهی از این اصوات، انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور را نصب نموده و آلودگی‌های صوتی را کاهش می‌دهند. امروزه انواع مختلفی از این انبارها را ساخته و در قالب یک اتاقک عایق فلزی یا کامپوزیتی به فعالان این حوزه عرضه می‌دارند.

انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور راکتیو:

این انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور برای کاهش نویز با فرکانس پایین در حد متوسط کاربرد داشته و صدای خروجی را به کمک پرش صدا بین محفظه‌های این انبار دفع می‌سازد. ازاین‌رو آن را انبار اگزوز منعکس‌کننده نیز می‌خوانند.

انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور جذب‌کننده صدا:

برای کاهش اصوات با فرنکاس بالا از این انبار با پوشش فایبرگلاس یا عایق شیشه بهره برده و سدی محکم را در برابر امواج صوتی ایجاد می‌سازند. خنثی‌سازی که در فرکانس‌های بالا توسط این دستگاه ایجاد می‌شود به ساخت‌وساز داخلی قدرتمند این ابزار بازمی‌گردد.

انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور ترکیبی:

در مکان‌های حساسی مانند بیمارستان‌ها، مراکز دولتی، اداری و … که کوچک‌ترین صدا مشکل‌ساز است، از این انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور به دلیل ساخت‌وساز ترکیبی و فوق قدرتمندش بهره می‌برند و به مدد آن کمترین اصوات را خنثی می‌سازند.

نمونه ساخت انبار اگزوز سرویس ژنراتور

ویژگی‌های و مشخصات انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور

مهندسان مکانیک بسته به نوع و ابعاد دیزل ژنراتور و مطابق با محاسبات واحد فنی اقدام به ساخت انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور می‌نمایند. استفاده از ورق‌های فولادی باضخامت بالاتر از 4 میلی‌متر، جانمایی انبار در محیطی کاملاً باز، استفاده از اتصالات پیچ و مهره‌ای، پوشش رنگ ضدزنگ، یراق‌آلات مقاوم و قطعات باکیفیت همگی از استانداردهای لازم و مشخصات اصولی این انبارها به شمار می‌روند. عدم وجود چنین مشخصه‌ها سبب تولید محصولی مغایر با اصول فنی بوده و مورد تأیید سازمان‌های ذی‌صلاح نیست.

جدول خواص و درجه حرارت خروجی اگزوز

 

میزان صدا برای منبع اگزوز ژنراتور

 

عکس انبار اگزوز فیلتر دار

ضرورت‌های استفاده از انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور:

دیزل ژنراتورها دستگاه‌هایی گران‌قیمت و مهم در صنعت برق بوده، به همین دلیل طبیعی است که از انواع انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور به‌منظور محافظت و حراست از این دستگاه‌ها استفاده نمایند. ولی به‌واقع ضرورت‌های دیگری نیز وجود دارد که حکم می‌کنند، متخصصان به حتم تهیه یک انبار اگزوز باکیفیت را در دستور کار خود قرار دهند.

  1. ضرورت اول: جلوگیری از نفوذ آب باران و ممانعت از زنگ‌زدگی و خرابی قطعات
  2. ضرورت دوم: پیشگیری از ورود غبار و تراشه باهدف کارکرد صحیح دستگاه و عدم آلودگی آن
  3. ضرورت سوم: کاهش تنش‌های حرارتی و مقاومت در برابر افزایش دمای محیط
  4. ضرورت چهارم: محافظت از افراد حاضر در کنار ژنراتور
  5. ضرورت پنجم: ایجاد محدوده‌ی امن صدا و جلوگیری از آلایندگی صدا
  6. ضرورت ششم: افزایش طول عمر دستگاه در برابر فرسودگی‌های طبیعی
  7. ضرورت هفتم: خنک شدن و خنک ماندن دیزل در مناطق گرمسیری و مرطوب
  8. ضرورت هشتم: حمل‌ونقل تجهیزات و جابه‌جایی راحت به کمک گره‌های فولادی و مهندسی
  9. ضرورت نهم: کاهش لرزش ژنراتور در هنگام کار و فعالیت
  10. ضرورت دهم: ایجاد یک محدوده‌ی ایمن و بهداشتی در هم‌جواری دیزل

سرج ارستر یا جرقه گیر اگزوز

جرقه گیر یا اسپارک ارستر اگزوز موتور دیزل

راهنمای خرید انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور:

نکات مهمی وجود دارند که در زمان خرید انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور باید مدنظر داشت تا کالایی متناسب با معیارهای مهندسی و تخصصی را گزینش نماییم و تا سال‌ها از آن نهایت بهره را ببریم.

وجود استانداردهای رایج: در اولین گام باید دقت داشت که انبار انتخابی به‌تمامی استانداردهای این حوزه آراسته بوده و چه ازنظر جنس بدنه و چه از باب عایق‌ها و قطعات به‌کاررفته باید دارای استانداردهای ضروری باشد. عدم توجه به چنین اصلی اگرچه شاید شمارا به گزینه‌ای ارزان‌تر برساند، اما قادر نیست حفاظت‌های لازم را ارائه دهد.

ابعاد و اندازه‌های مناسب: کاهش ابعاد و اندازه‌های انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور باهدف کاهش قیمت به‌هیچ‌وجه امری مجاب و مورد تأیید نیست. این رویکرد می‌تواند باعث مشکلاتی چون داغ شدن ژنراتور، عملکرد ناقص و حتی سوختن و ناکارآمدی این دستگاه شود.

مواد اولیه مرغوب: توجه به مواد اولیه مرغوب چه ازنظر آلیاژ بدنه و چه از باب ضخامت، نوع رنگ، نوع عایق و … همگی در زمان خرید این انبارها ضروری است. البته نوارها، ساختار داکت، صداگیر فن و … نیز اگر از جنسی باکیفیت انتخاب نشوند کارایی لازم را از این انبارهای اگزوز شاهد نخواهیم بود.

نکات مهم در زمان ساخت انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور:

در زمان اجرای پروژه‌های ساخت و پیاده‌سازی انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور متخصصان مربوطه باید نکات متعددی را لحاظ نمایند، در غیر این صورت اهداف مهمی که از پس اجرای چنین سازه‌هایی انتظار می‌رود، محقق نخواهد شد.

1.      نکته اول: استفاده از استراکچر محکم و پایدار از ورق‌های شاسی استاندارد فولادی

2.      نکته دوم: طراحی هوشمند با امکان برقراری جریان پایدار هوای ورودی و خروجی

3.      نکته سوم: استفاده از رنگ کوره‌ای الکترواستاتیک بر روی بدنه

4.      نکته چهارم: به‌کارگیری شیر تخلیه و گیج نمایش میزان سوخت

5.      نکته پنجم: استفاده از عایق ضد نویز آکوستیک نسوز

6.      نکته ششم: قرار دادن سیستم اگزوز دوجداره

7.      نکته هفتم: تجهیز دستگاه به سیستم ورودی هوای تازه و خروجی هوای گرم

8.      نکته هشتم: نصب قلاب و جک پالت در نقطه ثقل انبار اگزوز در جهت جابه‌جایی راحت انبار

9.      نکته نهم: استفاده از داکت‌های cnc استاندارد

10. نکته دهم: به‌کارگیری قفل و لولای ضدزنگ و باکیفیت

خرید انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور:

شرکت سرویس ژنراتور امروزه به‌عنوان طراح و سازنده برتر، انواع انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور در بین صنعتگران این حوزه شناخته می‌شود. دلیل این امر نیز توجه به بالاترین استانداردهای بین‌المللی در ساخت و اجرای این قطعات است. اهمیت این موضوع به خاطر اینکه هرچه در تولید این محصول دقت مضاعفی صورت گیرد بر مزایا و گستردگی کاربردهای ژنراتورها افزوده می‌گردد، دوچندان می‌باشد.

کاربردهای متفاوت انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور:

با توجه به کارایی فوق‌العاده عالی که از انواع انبار اگزوز سایلنت مشاهده می‌شود، کاربردهای متنوعی برای این محصول ذکر می‌کنند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به ساخت انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور اشاره نمود. ولی این انبارها عمدتاً در ساخت‌وسازهای ساحتمانی و پروژه‌های عمرانی عظیم که حضور دستگاه‌های قدرتمند و متعاقباً پرسروصدا از ملزومات کار است نیز کاربرد دارند. در این سایت‌های عمرانی جهت تأمین برق روشنایی، نصب تاورکرین، دستگاه‌های جوشکاری، بالابرها و … به این اتاقک‌ها نیاز مبرم است.

تعمیر انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور:

تعمیر انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور به دلیل اینکه هم وظیفه حراست از ژنراتور را بر عهده داشته و هم راه دستیابی به دستگاه است، باید با دقت و ظرافت کامل به انجام رسد تا خدشه‌ای در کارایی این کالا ایجاد نگردد. البته نمی‌توان انکار کرد که متناسب با ژنراتورها انبارهای تعبیه‌شده برای آن‌ها متفاوت بوده و هرکدام طراحی منحصر به خود رادارند که یک تعمیرکار زبده باید به این تمایزها اشراف کامل داشته باشد.

قیمت انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور:

عواملی بسیاری بر قیمت انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور تأثیرگذار بوده و رنج قیمتی آن را تغییر می‌دهند. باید قبول کرد که هر چه تعداد این فاکتورها بیشتر باشد، کیفیت محصول بالاتر رفته درنتیجه هزینه پرداخت نیز به همان نسبت افزایش می‌یابد. در ادامه بیشتر به ملاک‌های مهم تأثیرگذار بر قیمت این محصول می‌پردازیم.

میزان کیفیت عایق صوتی: عایق‌های صوتی در انواع مختلفی تولید می‌شوند، اما به دلیل وجود حرارت بالا در هم‌جواری ژنراتورها نمی‌توان از تمامی آنها در چنین محیط‌هایی بهره برد. بدین ترتیب فقط تعداد معدودی از این عایق‌های گران توانایی حضور در مجاورت دیزل‌ها رادارند.

ممانعت از انتشار صدا: انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور باکیفیت، توانایی جذب صدای بالایی را از خود نشان داده و در شرایط تست و پارامترهای ظاهری قادر است، مانع انتشار میزان صدای خروجی بیشتر از 75 دسی‌بل شود.

طراحی مناسب: طراحی مناسب یعنی انبار قادر است، علاوه بر ممانعت از خروج صدا، اجازه ورود هوا به‌منظور خنک‌سازی ژنراتور را به داخل محفظه بدهد. این طراحی ایده‌آل سبب کارکرد بهتر دیزل به دلیل ایجاد تهویه مناسب می‌شود.

کیفیت رنگ به‌کاررفته: رنگ در قالب یک عایق عمل می‌کند، ازاین‌رو مهم است که از نوع مرغوب و صدالبته گران‌قیمت آن استفاده شود تا براثر حرارت، عوامل فرسایشی محیطی و … کیفیت خود را از دست نداده و در عمل حفاظتی از انبار موفق ظاهر شود.

جنس درزگیرها و نوارها: دور درب‌ها، بین شاسی دستگاه دیزل، دستگیره‌ها، کلیدها و … ژنراتور را با انواع نوارهای و درزگیرهای لاستیکی پوشش می‌دهند تا هم از ورود گردوغبار و هم از خروج صدا جلوگیری نمایند. کیفیت این نوارها تأثیر بسزایی در قیمت سایلنت دارد.

جنس ورق و سایر لوازم جانبی:  استفاده از جنس فلزهای مرغوب در بدنه، قلاب‌ها، قفل‌ها و … ژنراتورها علاوه بر اینکه سبب کنترل ارتعاشات دستگاه، کاهش صدا، بالا رفتن دوام و امنیت این دستگاه شده، قیمت آن را نیز به‌تبع تغییر می‌دهد.

نوع برش استفاده‌شده: باآنکه می‌توان از دستگاه‌های برش متفاوتی برای ساخت انبار اگزوز سایلنت دیزل ژنراتور استفاده نمود، اما دستگاه CNC مرغوب‌ترین نوع حاضر است که کیفیت و دقت بالایی را عرضه می‌دارد، اما به‌تبع هزینه اجرای برش‌ها با آن گران‌تر می‌باشد.

Write a Message

Your email address will not be published.

Related Posts

Call Now Button
× مشاوره آنلاین

Enter your keyword