توصیه های تعمیر و نگهداری برای دیزل ژنراتورها

توصیه های تعمیر و نگهداری برای دیزل ژنراتورها

توصیه های تعمیر و نگهداری برای دیزل ژنراتورها

داشتن یک دیزل ژنراتور به خوبی نگهداری شده می تواند از شما در برابر قطع برق محافظت کند. این خرابی ها می تواند زندگی در مراکز بهداشتی را به خطر بیندازد. به طور مشابه، قطع شدن در مرکز داده یک سازمان به دلیل کمبود منبع تغذیه اضطراری می تواند بسیار پرهزینه باشد. با تعمیر دیزل ژنراتور، می توانید مطمئن شوید که دیزل ژنراتورهای شما در صورت نیاز در کنار شما هستند.

دیزل ژنراتورها می توانند بارهای زیادی را برای مدت طولانی تحمل کنند. با توجه به این دوام، نگهداری پیشگیرانه نیاز روز است. در اینجا نکاتی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا در صورت قطع برق، برق اضطراری شما آماده شود.

انجام بازرسی عمومی
خطرات مشکلات مکانیکی را برای اپراتورهای خود در هنگام کارکرد ژنراتورها توضیح دهید تا بررسی‌های ماهانه بصری و اجرا توسط کارکنان تأسیسات در محل انجام شود. اگر کارکنان شما فاقد تجهیزات هستند، می توانید برای آموزش در محل با کادر فنی ما با Odyssey Power تماس بگیرید.

در اینجا برخی از قطعات وجود دارد که می توان از یک متخصص تعمیر و نگهداری ژنراتور برای بازرسی منظم دعوت کرد.

سیستم اگزوز
سیستم سوخت
موتور
سیستم کنترل
سیستم برق DC
بررسی روغن کاری
هنگامی که موتور خاموش است، باید با استفاده از یک میله اندازه گیری سطح روغن موتور را زیر نظر داشته باشید. به طور کلی، توصیه می کنیم برای حفظ عملکرد مطلوب، تعویض روغن و فیلتر به صورت سالانه انجام شود. اگر ژنراتور شما تعداد ساعات کارکرد بالایی در سال دارد، ممکن است لازم باشد این کار را بیشتر انجام دهید. یک نمونه روغن را نیز می توان در این زمان به منظور بررسی برخی از سطوح عملیاتی آزمایش کرد.

خدمات خنک کننده
سطح مایع خنک کننده را در طول یک سرویس برنامه ریزی شده یا بازرسی ماهانه بررسی کنید. هنگامی که سطح پایین می‌آید، باید مقداری مایع خنک‌کننده در اختیار داشته باشید تا دستگاه را پر کنید. اگر تکنسین سرویس هنگام انجام خدمات نگهداری پیشگیرانه متوجه این موضوع شود، باید بتواند آن را برای شما تکمیل کند. برخی از موتورهای دیزلی به مخلوط خاصی از مواد افزودنی ضد یخ، آب و خنک کننده نیاز دارند، بنابراین مطمئن شوید که بر اساس پیشنهاد سازنده، خنک کننده را انتخاب کنید.

قسمت بیرونی رادیاتور را با یک پارچه یا برس نرم تمیز کنید. علاوه بر این، استفاده از جریان آب یا هوای فشرده کم فشار برای پاک کردن کثیفی رادیاتور می تواند موثر باشد.

سیستم های فیلتر سوخت
گازوئیل ممکن است به مرور زمان تخریب یا آلوده شود. تعمیر و نگهداری منظم ژنراتور می تواند تضمین کند که فیلترهای سوخت شما در فواصل منظم سالانه تعویض می شوند تا عملکرد را حفظ کنند. علاوه بر این، ما توصیه می کنیم که آزمایش نمونه سوخت به عنوان بخشی از تعمیر و نگهداری سالانه انجام شود زیرا بخار آب جمع آوری می شود و می تواند در مخزن سوخت متراکم شود که باعث تخریب سوخت می شود.

اگر آزمایش سوخت تخریب یا تجمع مواد شیمیایی خاصی را نشان داد، پولیش سوخت و افزودن مواد افزودنی به مخزن سوخت می‌تواند سوخت شما را به جای هدر دادن دیزل قدیمی به وضعیت قابل استفاده برگرداند.

تست شروع باتری ها
خطر روشن نشدن ژنراتور شما بیشتر از باتری بد نیست. هنگامی که سوئیچ انتقال قطعی برق را تشخیص داد، برای راه اندازی ژنراتور به انرژی باتری نیاز است تا بتواند بار برق را جذب کند. بنابراین، باتری های کم شارژ یا ضعیف راه اندازی یک دستور العمل برای فاجعه هستند. حتی اگر باتری‌های راه‌اندازی سرب اسیدی را به درستی شارژ و نگهداری کنید، به مرور زمان خراب می‌شوند. اکثر باتری‌های راه‌اندازی ژنراتور دارای چرخه عمر مورد انتظار سازنده 36 ماه هستند، اگرچه برخی از آنها فقط 24 ماه هستند. برای جلوگیری از خرابی، توصیه می کنیم باتری ها را تا پایان این عمر تعویض کنید. همچنین برای بررسی مشکلات باید به طور منظم باتری ها را آزمایش کنید.

تست بانک بار
اگر می خواهید بررسی کنید و ببینید که ژنراتور شما چگونه تحت بار کار می کند، تکنسین های آموزش دیده می توانند آزمایش بانک بار را در مدت زمان توصیه شده 2 ساعت انجام دهند. این تست واحد را قادر می‌سازد تا دمای کامل کار را برای مدت زمان طولانی با استفاده از یک بار مصنوعی به‌جای به خطر انداختن بار بحرانی سایت، اجرا کند. Odyssey تجهیزات بانک بار با اندازه های مختلف را به منظور سازگاری با ژنراتورهای مشتریان ما نگهداری می کند.

اگر مطمئن نیستید که آخرین سرویس کامل در ژنراتور خود چه زمانی انجام شده است یا به دنبال یک متخصص تعمیر و نگهداری ژنراتور مطمئن هستید، همین امروز با ما تماس بگیرید. ما دوست داریم کمک کنیم!

Write a Message

Your email address will not be published.

Related Posts

Call Now Button
× مشاوره آنلاین

Enter your keyword