رگولاتور ژنراتور مکالته

رگولاتور ژنراتور مکالته

کمپانی مکالته در کشور ایتالیا و در سال ۱۹۴۷ تاسیس شده است. ابتدا این کمپانی فعالیت خود را با تعمیر موتورهای الکتریکی آغاز کرد و با گذشت زمان فعالیت خود را توسعه داد. امروزه این شرکت با ۱۲۰۰ نیروی توانمند توانایی تولید ۱۴۰۰ دستگاه در طول روز را دارد. شرکت مکالته در زمینه تولید انواع ژنراتور از جمله رگولاتور ژنراتور مکالته از بزرگترین شرکت‌ها است. علاوه بر این به عنوان یکی از شرکت‌های بزرگ در صنعت برق نیز شناخته می‌شود.

ولتاژ رگولاتور ژنراتور مکالته در دو مدل آنالوگ و دیجیتال ساخته شده‌اند. انواع مختلف ژنراتور با مغناطیس دائم یا PMG توسط این شرکت تولید می‌گردد. تمامی ولتاژ رگولاتورهای AVR ژنراتور مکالته در برابر ارتعاش، نمک، رطوبت، شن، ماسه و … از حفاظت بالایی برخوردار است.

اتوماتیک ولتاژ رگولاتور ژنراتور

رگولاتور ولتاژ دیزل ژنراتور AVR قطعه‌ الکترونیکی است که ولتاژ خروجی دیزل ژنراتور را تنظیم و تثبیت می‌کند. علاوه بر این، این قطعه از نوسان ولتاژ و خرابی ناشی از آن جلوگیری می‌کند.

قطعه AVR و یا ولتاژ رگولاتور ولتاژ خروجی ژنراتور را رگوله کرده تا بارهای خروجی متغیر و فرکانس‌های ولتاژ خروجی دیزل ژنراتور تغییر نکند.

از دیگر کاربردهای آن کنترل سطح ولتاژ ژنراتور است.

عملکرد ولتاژ رگولاتور بدین صورت است که اگر جریان تحریک تغییر کند، میزان ولتاژ خروجی ژنراتور نیز تغییر می‌کند. ولتاژ رگولاتور برق dc که برای اکسایتر یا سیم پیچ تحریک نیاز است را تولید می‌کند.

انرژی ولتاژ رگولاتور از طریق برق ژنراتور تامین می‌شود.

انواع رگولاتور ژنراتور مکالته

ماژول رگولاتور دیزل مکالته مدل SR7 می‌تواند سطح ولتاژ ژنراتور را کنترل کند. کلمه AVR مخفف Automatic voltage Regulator است. فروشندگان ماژول‌های برق و الکترونیک عرضه کنندگان این قطعات هستند. سرعت مدارهای حفاظتی این رگولاتور پایین است و می‌توان از راه دور آن را تنظیم و کنترل کرد. استفاده از آن برای ژنراتور مکالته با توان ۴۰ تا ۴۰۰ کیلو وات مناسب است.

رگولاتور ولتاژ دیزل ژنراتور مدل SR7 برق لازم برای اکسایتر یا سیم پیچ تحریک را تولید کند. عملکرد آن بدین صورت است که اگر جریان تحریک تغییر کند، میزان ولتاژ خروجی ژنراتور نیز تغییر خواهد کرد. این ماژول همچنین می‌تواند از نوسانات ولتاژ و خرابی ناشی از آن جلوگیری کرده و از خروجی با ولتاژ ۹۰ ولت DC با جریان مداوم ۶ آمپر و متناوب ۸ آمپر برای ۱۰ ثانیه استفاده نماید.

مشخصات AVR SR7

 • ولتاژ ورودی ۸۵ الی ۳۵۰ وات
 • جریان خروجی 5A
 • ولتاژ خروجی 63V
 • فرکانس ورودی ۵۰ الی ۶۰ هرتز
 • مورد استفاده برای ژنراتور با سیستم تحریک
 • مقاوم در برابر رطوبت و ارتعاش و شرایط دمایی سخت
 • قابل استفاده بر روی مدل‌های سری ECO 28 و UP ECO 32

مدل AVR UR6

مشخصات آن عبارتند از:

 • مقاوم در برابر رطوبت، ارتعاش و شرایط دمایی سخت
 • امکان استفاده از آن بر روی مد‌هایی با توان بالای 85KVA
 • فرکانس ورودی ۵۰ الی ۶۰ هرتز
 • ولتاژ ورودی 50-280 Vac
 • جریان خروجی ۵آمپر، ولتاژ خروجی ۶۳ ولت
 • امکان استفاده ژنراتورهایی با سیستم تحریک

مدل AVR DER

این مدل نوع تکامل یافته ولتاژ رگولاتور DSR هستند. از جمله ویژگی آن‌ها می‌توان به انعطاف پذیری بالا در کنترل ولتاژ از راه دور، تشخیص خودکار نوع تک فاز و سه فاز و برخورداری از دقت ولتاژ ۳۵ درصد در شرایط ایستا اشاره نمود. این مدل خود دارای دو نوع DER1 و DER 1/A می‌باشد. مدل DER1 برای رگولاتور ژنراتور مکالته سری ۳ و ۳۸ و DER 1/A برای رگولاتور ژنراتور مکالته سری ۴۰، ۴۳ و ۴۶ مناسب هستند.

مدل AVR DSR

این مدل نوعی ولتاژ رگولاتور پیشرفته است که می‌توان از آن به عنوان جایگزین ولتاژ رگولاتور سنتی استفاده نمود. سیستم کنترلی آن کاملا دیجیتالی است که به عنوان استاندارد در مدل‌های ECP و ECO استفاده می‌شود. با تمام ژنراتورهای مکالته سازگار است. از همین رو به عنوان استاندارد با سیستم MAUX و PMG استفاده می‌گردد. بنابراین دیگر نیازی به تغییر ولتاژ رگولاتورهای متعدد نیست‌.

با استفاده از صفحه ارتباطی خارجی DXR یا DLI کامپیوتر RS232 یا USB یا اتصال PLC RS 485 از طریق پورتکل MODBUS می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد. این دسترسی به کاربر اجازه می‌دهد که تغییرات بر روی AVR، نظارت و کنترل ولتاژ، ارسال گزارش خطا و … را انجام دهد.

محصولات رگولاتور ژنراتور مکالته

رگولاتور ژنراتور مکالته مدل avr dsr
+
رگولاتور ژنراتور مکالته مدل avr dsr
رگولاتور ژنراتور, رگولاتور مکالته
رگولاتور ولتاژ ژنراتور مکالته مدل avr uvr6
+
رگولاتور ولتاژ ژنراتور مکالته مدل avr uvr6
رگولاتور ژنراتور, رگولاتور مکالته
رگولاتور ولتاژ ژنراتور مکالته sr7_avr sr7 2g
+
رگولاتور ولتاژ ژنراتور مکالته sr7_avr sr7 2g
رگولاتور ژنراتور, رگولاتور مکالته

Write a Message

Your email address will not be published.

Related Posts

Call Now Button
× مشاوره آنلاین

Enter your keyword