آموزش دیزل ژنراتور

آموزش دیزل ژنراتور آموزش دیزل ژنراتور آموزش دیزل ژنراتور

آموزش دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور ها یکی از بهترین دستگاه‌ها برای تأمین برق بسیاری از شرکت‌های بزرگ به شمار می‌روند. با استفاده از دیزل ژنراتور ها می‌توان در نقاطی که خارج از محدوده برق‌رسانی می‌باشند به تأمین برق پرداخت و بسیاری از هزینه‌های تولید برق را کاهش داد.

بانک‌ها، مؤسسات، بیمارستان‌ها، کارخانه‌های صنعتی، معادن و بسیاری از اماکن دیگر امروزه برای تأمین برق مصرفی خود از دستگاه‌های دیزل ژنراتور استفاده می‌کنند. این موضوع باعث شده است تا صنایع مختلف نیاز به متخصصانی داشته باشند که به تعمیر و نگهداری این دستگاه‌ها بپردازند و با ارائه راهکارهای کاربردی از بروز مشکلات مختلف در دستگاه‌های دیزل ژنراتور جلوگیری نمایند.

برای یادگیری تعمیر و نگهداری دستگاه‌های دیزل ژنراتور روش‌های مختلفی وجود خواهد داشت. یکی از روش‌های معمول مطالعه کتاب‌های تخصصی مختلفی که تا به امروز منتشر شده‌اند، خواهد بود؛ اما به دلیل این‌که دیزل ژنراتورها انواع مختلفی دارند و یادگیری کارکرد آن‌ها به کار عملی نیاز دارد، بهترین روش ممکن این است که در کلاس‌های حضوری و عملی تعمیر دیزل ژنراتور شرکت نمود.
در کلاس‌های آموزشی دیزل ژنراتور تمامی مراحل تعمیر و نگهداری دستگاه‌های مختلف به‌صورت کاملاً عملی آموزش داده خواهد شد بنابراین هنرجویان می‌توانند به بهترین شکل ممکن به یادگیری نحوه کارکرد و نگهداری از این دستگاه‌ها بپردازند.

امروزه برخی از کلاس‌های آموزشی به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود. شرکت در این کلاس‌ها مزایا و معایب خاص خود را خواهد داشت اما به‌طورکلی پیشنهاد می‌شود که در کنار کلاس‌های آنلاین حتماً در کلاس‌های حضوری نیز شرکت نمود و به‌صورت مستقیم با روش تعمیر دیزل ژنراتور ها و نحوه کارکرد این دستگاه‌ها آشنا شد.

دوره‌های آموزشی دیزل ژنراتور

دوره‌های آموزشی دیزل ژنراتور با این رویکرد برگزار می‌شود که هنرجویان بتوانند بعد از پایان دوره وارد بازار شوند و پروژه‌های مختلف صنعتی را انجام دهند بنابراین در طول دوره‌ها تا جایی که ممکن است از ارائه دانش‌های تئوری که فاقد کاربرد عملی می‌باشند خودداری خواهد شد. کاهش آموزش‌های تئوری فاقد کاربرد عملی، باعث خواهد شد تا طول مدت دوره‌ها به طرز قابل‌توجهی کاهش یابد.

یکی از مهم‌ترین مزایایی که دوره‌های آموزشی دیزل ژنراتورها دارند این است که مدرسان دوره تا مدت زمانی مشخص به ارائه مشاوره و پشتیبانی از هنرجویان و کارآموزان خواهند پرداخت بنابراین افرادی که بعد از پایان دوره‌ها قصد دارند وارد صنعت شوند می‌توانند از این موضوع اطمینان حاصل کنند که در مواجهه با چالش‌های مختلف دچار مشکل نخواهند شد و با راهنمایی‌های ارائه شده به حل آن‌ها خواهند پرداخت.

افرادی که در دوره‌های آموزشی دیزل ژنراتور شرکت می‌کنند در انتهای دوره مدرک معتبر با آرم و سربرگ شرکت دریافت خواهند نمود که این باعث می‌شود بتوانند به‌سادگی هر چه بیشتر وارد مذاکره با شرکت‌های صنعتی شوند و به دریافت پروژه‌های مختلف بپردازند. گذراندن دوره‌های عملی و ارائه مدرک باعث می‌شود تا اعتماد شرکت‌ها به متخصصان افزایش قابل‌توجهی پیدا کند.

همان‌طور که اشاره نمودیم در دوره‌های آموزش دیزل ژنراتور تا جایی که ممکن است از ارائه دانش تئوری غیرکاربردی خودداری خواهد شد اما در عوض استادان و مدرسان دوره به ارائه چندین هزار صفحه داکیومنت و مستندات موردنیاز برای تعمیر و نگهداری دستگاه‌های مختلف دیزل ژنراتور خواهند پرداخت تا هنرجویان بتوانند در مواقع لزوم برای تعمیر دستگاه‌هایی که توسط برندهای مختلف تولید شده‌اند، به استفاده از آن‌ها بپردازند.

سرفصل‌های آموزش تعمیرات دیزل ژنراتور

سرفصل‌های آموزش تعمیرات دیزل ژنراتور به طرزی خواهد بود که کارآموزان و هنرجویان بتوانند به بهترین شکل ممکن به یادگیری نحوه کار دیزل ژنراتورهای مختلف و تعمیر نگهداری آن‌ها بپردازند.
مقدمه دیزل ژنراتور و موتور برق، اولین بخش از سرفصل‌های آموزش تعمیرات دیزل ژنراتور می‌باشد که هنرجویان با آشنا خواهند شد. در این بخش هنرجویان می‌توانند به‌صورت دقیق از سازوکار دیزل ژنراتور و موتور برق آشنایی پیدا کنند و مدل ذهنی مناسبی از ساختار این دستگاه‌ها به دست آوردند.

مقدمه موتورهای دیزلی، گازی و بنزینی از دیگر سرفصل‌های دوره می‌باشد که وجود آن باعث خواهد شد تا هنرجویان دید بهتری از کارکرد موتورهای مختلف داشته باشند و با تفاوت عملکرد در هرکدام از آن‌ها اطلاع پیدا کنند. در این بخش این امکان به وجود خواهد آمد تا هنرجویان به طور عملی به بازرسی انواع موتورها بپردازند.

طرز کار و عیب کامل ژنراتور سر فصلی دیگر از دوره آموزش دیزل ژنراتور است که تسلط دقیق هنرجویان بر آن باعث می‌شود تا بتوانند به‌خوبی از مشکلات به وجود آمده برای دستگاه‌ها اطلاع حاصل پیدا کنند و در بازار کار از جایگاه مناسبی برخوردار شوند. عیب‌یابی یکی از مهم‌ترین مراحلی است که در تعمیر دیزل ژنراتور باید انجام شود.

چهارمین سرفصل از دوره آموزش دیزل ژنراتور، آموزش سیم‌کشی دیزل ژنراتور می‌باشد. این دوره ازآن‌جهت مورد اهمیت می‌باشد که در بسیاری از موارد دیزل ژنراتور ها دچار ایراداتی خواهند شد که تنها با سیم‌کشی تعمیر خواهد شد و متخصصان برای تعمیر دستگاه‌ها به دانش آن نیاز خواهند داشت.

از دیگر سرفصل‌های دوره آموزشی دیزل ژنراتور، می‌توان به آموزش بردهای کنترلی، نصب و راه‌اندازی دیزل ژنراتور و ساخت تابلو برق دستی پرداخت که هرکدام در نوع خود از اهمیت بالایی برخوردار خواهند بود.

آموزش دیزل ژنراتور

اصول آموزش تعمیرات دیزل ژنراتور

کار دیزل ژنراتور، تولید الکتریسیته و جریان برق در زمان‌های موردنیاز است.

دو عامل مهم و مؤثر در افزایش عمر دیزل ژنراتور، درست نگهداری کردن و تعمیرات تخصصی (در صورت نیاز) می‌باشد که باید به آن توجه کرد. دانستن اصول صحیح و درست کارکردن با این دستگاه سبب می‌شود، دیرتر به تعمیرات و تجهیزات نیاز پیدا کند و همان‌طور که گفته شد، عمر طولانی‌تری داشته باشد. پس در صورت نیاز به تعمیر، می‌توانید از یک نیروی متبحر در این زمینه کمک بگیرید تا به رفع مشکل پیش‌آمده، بپردازد.

زمانی که می‌خواهید دیزل ژنراتور را تعمیر کنید باید نکات و موارد مهمی را در چارچوب قرار دهید.

در این قسمت اصول و موارد مهم آموزشی برای تعمیر دیزل ژنراتور را برای شما خواهیم گفت.

اصلی‌ترین موارد آموزشی تعمیرات کلی دیزل ژنراتور که باید بدانید:

 • شناخت اصولی و کامل موتورهای دیزل و قطعات آن
 • یادگیری صحیح کار با دستگاه و عیب‌یابی آن
 • توضیح کامل و آشنایی با موتورهای دیزلی، گازی و بنزینی
 • شناخت ابزارهای موردنیاز برای انجام تعمیرات عمومی و تخصصی
 • آشنایی با انواع سرویس موتور ژنراتور
 • آشنایی با تعمیرات و نگهداری سیستم مکانیکی موتور
 • چگونگی نصب و راه‌اندازی ژنراتورها

شناخت اصولی و صحیح همه موارد بالا برای یادگیری و آموزش تعمیرات دیزل ژنراتور، لازم و ضروری است.

ما در تمامی دوره‌های آموزشی، از طریق جزوات و کتاب‌های تخصصی و معتبر در زمینه دیزل ژنراتور به معرفی و آموزش پرداخته‌ایم تا در دسترس افرادی که می‌خواهند مطالعه کنند، قرار بگیرد.

آموزش تعمیرات برقی دیزل ژنراتور

شرکت آسان ژنراتور، سرفصل‌های آموزش برق دیزل ژنراتور را این‌گونه معرفی می‌کند:

 • مقدمه دیزل ژنراتور و موتوربرق
 • پیشگفتار انواع موتورهای دیزلی، گازی و بنزینی
 • مقدمه‌ای بر ژنراتور، طرز کار و عیب‌یابی کامل آن
 • آموزش چگونگی سیم‌کشی دیزل ژنراتور
 • آموزش بردهای کنترلی دیزل ژنراتور مدل دیپسی، کامپ، امکو، انکو و دیتاکام
 • آموزش ساخت تابلو برق دستی و چنج آور ژنراتور اتوماتیک
 • آموزش نصب و راه‌اندازی دیزل ژنراتور
 • آموزش تعمیرات دیزل ژنراتور
 • کارگاه عملی
 • مدرک پایان دوره

تعمیرات مکانیکی موتورهای دیزل بر اساس سرفصل‌های زیر آموزش داده می‌شوند:

 • مقدمه و مرور انواع موتورهای دیزل ژنراتور
 • آشنایی با قطعات و اجزای موتور دیزل
 • شناخت انواع سیستم گردش سوخت و خنک‌کننده موتور
 • چگونگی عیب‌یابی، تعمیر و تعویض قطعات
 • تشکیل کارگاه عملی باز و بست موتور، پرسش‌وپاسخ
 • حضور پشتیبانان تعمیرکار بعد از اتمام کلاس
 • مدرک پایان دوره + کتاب راهنمای تعمیرات موتور دیزل

کتاب‌ها و جزوات تعمیرات دیزل ژنراتورها

یکی از مشکلاتی که بسیاری از هنرجویان و کارآموزان تعمیر دیزل ژنراتور ها با آن روبرو هستند این است که دقیقاً از این موضوع اطلاع ندارند که کدام‌یک از کتاب ها و جزوات را موردمطالعه قرار دهند.
برای رفع این مشکل ما در تمامی دوره‌های آموزشی خود به معرفی و تدریس کتاب‌های معتبر در زمینه دیزل ژنراتور ها خواهیم پرداخت تا افراد بتوانند باتوجه‌به پیش‌زمینه و دانش تخصصی خود به مطالعه آن‌ها بپردازند.

علاوه بر کتاب‌ها، هنرجویان در دوره تعمیر دیزل ژنراتور جزوات آموزشی را نیز دریافت خواهند کرد تا در آینده بتوانند برای تعمیر و نگهداری دستگاه‌ها به استفاده از آن بپردازند و نکاتی که در دوره‌ها مورد آموزش قرار گرفته است را مرور نمایند.

Call Now Button
× مشاوره آنلاین

Enter your keyword